Sultanbeyli Kaymakamlığı seferber... AKP için çalışıyorlar

Sultanbeyli Kaymakamlığı’nın etkinliği için veliler okula çağırılıp AKP’li belediyenin projeleri anlatılıyor.

26 Mart 2019 Salı, 22:03
Abone Ol google-news

Sultanbeyli Kaymakamlığı tarafından ilköğretim okullarında “Çevre ve şehircilik buluşmaları” adı altında düzenlenen etkinlikte AKP propagandası yapıldığı ileri sürüldü. Seminerlerde AKP’nin faaliyetlerinin anlatıldığını belirten CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat Kantekin, “Milli Eğitim Müdürlüğü adına aileler okula davet ediliyor, sonra da belediye yöneticileri çıkıp propaganda yapıyorlar” dedi.

Sultanbeyli Kaymakamlığı tarafından ‘Veli Akademileri’ etkinlikleri kapsamında “Çevre ve şehircilik buluşmaları” konulu seminere öğrenci velileri çağırıldı. Etkinlikte kent çalışmaları adı altında AKP’li belediyenin projeleri anlatılırken, bazı okullarda ise öğrenci velileri arasında tartışmaların yaşandığı belirtildi. Okullarda AKP propagandası yapıldığını söyleyen Murat Kantekin, “Sultanbeyli Kaymakamlığı, bir süredir okullarda AKP’li Belediyeye propaganda yaptırıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü adına aileler okula davet ediliyor, sonra da belediye yöneticileri çıkıp propaganda yapıyorlar” dedi.
Resmi yazı ile kaymakamlığı uyardıklarını anlatan Kantekin, “Okulları siyaset alanına çevirmek, bu ülkenin geleceğine darbe vurmaktır. Hem okula, hem öğrencinin geleceğine, hem yasaya, hem de devlete darbe vuruluyor. Kişisel ikbaliniz için yasayı çiğneyerek okulda seçim propagandası yaptırmayın, aileleri ve öğrencileri kutuplaştırıp germeyin. Hata yapıyorsunuz” diye konuştu.