Suriye saldırısı sonrası Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan, ABD'ye: Büyük tehlike yaratıyor

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin "öngörülemez bir ülke" olduğunu ve bu durumun "büyük tehlike yarattığını" söyledi.

07 Nisan 2017 Cuma, 19:55
Abone Ol google-news

Rossiya 1 televizyonuna demeç veren Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Suriye'ye yönelik saldırının da gösterdiği üzere, Rusya’nın değil ABD’nin öngörülemez bir ülke olduğunu belirtti.

Sputnik'in haberine göre ABD’nin öngörülemez bir ülke olduğunu belirten Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD’nin Suriye saldırısının ardından Washington ile temas kurduklarını söyledi.

Zaharova, “Rusya’nın öngörülemez bir ülke olduğunu ve bu nedenle tehdit oluşturduğunu iddia ediyorlar. Ancak bugün bir kez daha gördük ki, asıl öngörülemez ülke ABD’dir. Bu çok tehlikeli bir eğilim. Zira ABD, küresel liderliğe oynayan bir ülke” dedi.

Zaharova, ABD ile kurulan temaslar hakkında da şu ifadeleri kullandı: “Saldırıdan sonra ABD tarafıyla temaslarımız oldu. ABD tarafıyla farklı düzeyli düzenli olarak görüşüyoruz. Ancak bugün duyduğunuz açıklamalara ve tepkilere odaklandık.”