"Susmayacağız"

DİSK, KESK, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB), Ergenekon operasyonları kapsamında gerçekleştirilen gazeteci tutuklamaları ile hükümet politikalarını protesto etti.

18 Mart 2011 Cuma, 13:35
Abone Ol google-news

Kolej Kavşağı'nda toplanan DİSK, KESK, TMMOB ve TTB öncülüğündeki çeşitli sivil toplum örgütlerinin üyeleri, Sakarya Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti.

''Susmayacağız'' yazılı pankart taşıyan grup, yürüyüş sırasında çeşitli sloganlar attı.
Sakarya Caddesi'nde basın açıklamasını okuyan TMMOB Genel Başkanı Mehmet Soğancı, ''Yargıya yönelik müdahalelerle hukukun üstünlüğü yerine sınırsız bir hukuksuzluğun hüküm sürdüğü polis devleti yöntemlerinin devreye sokulduğunu'' belirtti.

''İnsanların savunma hakkının dahi elinden alındığı, daha yargılama gerçekleşmeden medya kanallarında suçlu ilan edildiği, sınır tanımaz bir hukuksuzluğun hüküm sürdüğünü'' belirten Soğancı, ''AKP'ye karşı olan herkesi 'Ergenekoncu' ilan ederek, aslında gerçek 'Ergenekon'u aklamaya, ilgisi olmayanları da itibarsızlaştırmaya çalışan bu yaklaşım, artık ifade ve düşünce özgürlüğünü hedef almaktadır'' görüşünü dile getirdi.
Grup, açıklamanın ardından dağıldı.