Taksim’de İsrailli TV ekibine saldırıldı iddiası

İsrailli bir yayın kuruluşu için Taksim’de görüntü almaya çalışan kameraman ve muhabire çarşamba günü saldırıya uğradığı iddia edildi. Şalom'da yer alan habere göre kameraman Oded Bino ve Filistin Bölgesi Muhabiri Ohad Hemo sözlü ve fiziki şiddete uğradı.

17 Mayıs 2018 Perşembe, 17:44
Abone Ol google-news
 
Şalom'daki haber şöyle: Olay gazetecilerin görüntü almak için Taksim’de kamera ve ses ayarlarını kontrol ederken aralarında İbranice konuşmaları sonrasında meydana geldi. İbranice konuşmaları duyan etraftaki bazı kişiler haber ekibine yaklaşarak “Katiller! Katiller!” şeklinde bağırmaya ve sataşmaya başladı. Ardından haber ekibi fiziksel saldırıya uğradı ve olay yerinden uzaklaşmak zorunda kaldı. 
 
Saldırganlardan birinin Kameraman Bino’ya  yumruk atmasına rağmen her iki gazeteci de olaydan yaralanmadan kurtuldu. Ekibin bağlı olduğu yayın kuruluşunun basına bildirdiğine göre, olaya polis müdahale etti ve her iki gazeteciyi de bir süre gözaltına alarak ifadelerini aldı. Daha sonra gazeteciler serbest bırakıldı ve halen görevlerini aktif bir şekilde yapıyorlar. Saldırganların akıbeti konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.