Tarih Koleji'nden down sendromlu çocuklar yararına kermes

Geleceğin girişimcilerini yetiştiren ve ‘Tarih Yazıyoruz’ slogonı ile yola çıkan Tarih Koleji’ 5 yıldır sürdürdüğü geleneği bozmadı. Bu yıl da Down Sendromlu ve Otizimli çocuklar yararına yapılan kermesin satışlarını da Tarih Koleji öğrencileri yaptı.

26 Aralık 2015 Cumartesi, 17:36
Abone Ol google-news

Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer ve Cemal Memiş, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütcü ,Fatih Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz’ ın da katıldığı dün düzenlenen kermesin tüm geliri Eyüp Belediyesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile hayata geçirdiği Eser ve Şeker Hayat Projeleri’ndeki otizmli ve down sendromlu çocuklara aktarıldı.

Tarih Koleji Kurucusu Sibel Altınöz, Tarih Koleji öğrencilerinin aldıkları girişimcilik ve ticaret eğitimleri ile küçük yaştan geleceğin profesyonelleri olarak yetiştirildiklerini ifade etti. Küçük Fabrikatörler adı altında sosyal sorumluluk projesi olarak 5 yıldır kermes düzenlediklerini belirterek, ‘Tarih Koleji olarak düzenlediğimiz bu tür etkinliklerle amacımız öğrencilerimize yardımlaşma bilincini aşılamak’ dedi. Down sendromlu ve otistik çocukların özel çocuklar olduğuna değinen Altınöz, “Düzenlediğimiz bu kermes sayesinde hem girişimcilik eğitimlerinin uygulamasını gerçekleştiriyoruz hem de sosyal sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz” diye konuştu.

Kahkecioğlu, Benifood, Securiyt Provider Company başta olmak üzere birçok büyük firmanın da sponsor olduğu kermeste Otizimli ve down sendromlu çocukların da stand kurup satışa sundukları kendi yaptıkları ürünleri ise 1 saat içerisinde tükendi. Anasınıfından, Orta son sınıflara kadar tüm sınıfların dükkana çevrildiği kermeste tüm satışları da 4 ila 14 yaş arasında olan geleceğin girişimcileri Tarih Koleji öğrencileri yaptı.