Tatlıses saldırısını kim düzenledi?

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, sanatçı İbrahim Tatlıses'e düzenlenen silahlı saldırının tüm boyutlarının belli olduğunu, saldırının, içerisinde Abdullah Uçmak ve tetikçinin de bulunduğu otomobilden gerçekleştiğini bildirdi.

18 Mart 2011 Cuma, 19:12
Abone Ol google-news

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, yaptığı açıklamada, olayın akabinde, Tatlıses'e silahlı saldırıda bulunan kişileri belirlediklerini ifade etti.

Olayın tüm boyutlarının belli olduğunu vurgulayan Çapkın, ''Saldırı, içerisinde Abdullah Uçmak ve tetikçinin de bulunduğu otomobilden gerçekleşmiştir. Olayda kullanılan silah da bulunmuştur'' diye konuştu.

Saldırıyı, PKK'nın alt kolu TAK'ın üstlenmesine ilişkin de çalışma başlattıklarını kaydeden Çapkın, ''Olayı önce üstlenip, sonra da yalanladılar. Söz konusu internet sitesine yönelik sürdürülen çalışmalarda bazı kişiler gözaltına alındı. Bu ayrı bir konudur'' dedi.

Emniyet Müdürü Çapkın, sanatçı İbrahim Tatlıses'e yönelik saldırıyı gerçekleştiren zanlıların pazar sabahı adliyeye sevk edileceklerini ve olayla ilgili açıklama yapılacağını bildirdi.