TGS'de başkan seçildi

Türkiye Gazeteciler Sendikası'nın (TGS) başkanlığına Ercan İpekçi yeniden başkan seçildi.

15 Nisan 2012 Pazar, 15:30
Abone Ol google-news

Anadolu Ajansı’nda (AA), üyelerin yönetim tarafından istifaya zorlanmasının ardından Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS)  Olağanüstü Genel Kurulu’nda dün gazeteciler sandık başına gitti.

210 delegenin oy hakkının olduğu seçimlerde mevcut başkan Ercan İpekçi ve Turgut Dedeoğlu yarıştı. 117 üyenin oy kullandığı seçimlerde İpekçi, oyların çoğunluğunu alarak yeniden başkanlığa seçildi. Ercan İpekçi’nin listesinin delindiği seçimde Turgut Dedeoğlu’nun listesindeki adaylar yönetime girdi. Genel Sekreterliğe Göksel Yıldırım seçilirken, yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “Şehriban Kıraç, İbrahim Koç, Cem Kor, Selahattin Oğuz, Mete Öztürk”. Seçimlerde Mali Genel Sekreterliğe de Uğur Güç getirildi.

“Politika değişmeyecek”

Ercan İpekçi,  AA’da hükümet operasyonu ve baskılar nedeniyle olağanüstü kurula gidildiğini ve üyelerin yeni başkanı belirlemek için sandık başına gittiğini söyledi. Sendika içerisinde birtakım tartışmaların olduğunuancak sonucun sendikanın mevcut politikasını etkilemeyeceğini belirten İpekçi, “Sendikamız, basın ve ifade özgürlüğündeki önder konumunu ve Avrupa ile ilişkilerini sürdürecektir” dedi. (Fotoğraf: Ali Açar)