'THY'ye hakkımı helal etmiyorum'

MÜSİAD'ın Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Töreni'ne Ankara'dan THY uçağı ile rötarlı gelen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, rötardan dolayı oldukça sinirlendiğini belirterek, "Beni buraya geç getirdiği için sinir katsayımı için ve kolestrolümü yükselttiği için geçmiş hiçbir hakkımı helal etmiyorum" dedi.

23 Mayıs 2013 Perşembe, 20:24
Abone Ol google-news

MÜSİAD'ın Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Töreni'ne Ankara'dan THY uçağı ile gelen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, oldukça sinirlendiğini belirterek, THY'deki rötarlar yüzünden bütün programlara gecikmeli gittiklerini ifade etti. Yaptığı konuşmada geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Ankara'da gördüğü fizik tedavisini yarıda kesip havalimanına gittiğini açıklayan Bakan Çağlayan, "11 sene önce büyük bir kalp krizi geçirmiştim. İçki ve sigara içmem. Sporu düzenli yaparım ama benim randevulara zamanında gitme gibi bir hastalığım var. O hastalığım neticesinde saat 5'te yaptırmakta olduğum fizik tedavisini yarıda kestim. Havalimanına geldim ve müjdeyi aldım. Dediler ki THY uçağı geç gidecek. Alışık olduğum bir durum. Benim için çok tuhaf gelmedi. Sonra bir anons yaptılar, 40 dakika sonra uçağa alacağız diye. İsterseniz hiç kaldırmayın dedim. Sonuçta bizi İstanbul'a getirdiler." dedi.

İstanbul'a geldiklerinde yaşadıkları sorunun bitmediğini ifade eden Bakan Çağlayan, "Bu sefer zannettiler ki ben İstanbul'a hiç gelmemişim. Bir kaç tur attırdılar bize. Dedim ki ilave ücret vermem. Evet geçikmemin sebibi THYdir. Hakkımı helal etmiyorum. Çünkü ben gittiğim her yerde THYyi dünyanın her yerinde güzel bir şekilde tanıtmaya çalışıyorum. Başbakan ve biz 25 bakan gittiğimiz her yerde tanıtıyoruz ve iftihar ediyoruz. Ama şimdi benim buraya geç getirdiği için sinir katsayımı içiğn ve kolestrolümü yükselttiği için geçmiş hiçbir hakkımı helal etmiyorum. Buradan söylüyorum ve sizlerden özür diliyorum. Çünkü böyle bir haddim yok. Ucu ucuna yetişmeye çalışıyoruz. Dün de aynı şeyi yaşadık. Böyle bir şeye sebebi gereçkesi ne olursa olsun kimsenin buna hakkı yok ve ilk defa da bu kadar sinirli konuşuyorum." şeklinde konuştu.


"Unutmayın şu anda daha baharı yaşıyoruz. evvelallah yaz önümüzde"


Çağlayan, 1987 yılında Ankara Sanayi Odası'nın meclis üyesi olduğunda ve yönetim kuruluna girdiği zaman ekonomi basını ile tanıştığını söyledi. Ekonomi ile ilgili kendilerinin yerine artık Fitch'in, Moody's'in ve son olarak da JCR'ın konuştuğunu belirten Çağlayan, bugün önemli bir not yükseltmesine şahit olduklarını dile getirdi. Geçen hafta ABD'ye yaptıkları ziyaretin son derece önemli olduğunu vurgulayan Çağlayan, 10 yıl önce boynu bükük bir şekilde IMF'den borç almak için gittikleri Amerika'dan, son dönemde beraberindeki 200 iş adamı ve 5 bakan ile birlikte Amerika'ya gitmelerinin yükselen Türkiye'nin itibarı olduğunu ifade etti. Kredi derecelendirme kuruluşlarının not artışına dikkat etmediklerini vurgulayan Çağlayan, söz konusu kuruluşların şu anda kendi itibarlarını artırdığını vurguladı. Türkiye'nin bu notların fazlasını hak ettiğini kaydeden Çağlayan, "Unutmayın şu anda daha baharı yaşıyoruz. Evvelallah yaz önümüzde. Türkiye'nin önümüzdeki aylardaki ekonomik performansının nasıl arttığını hep beraber
göreceğiz"
dedi.

Konuşmalardan sonra Çağlayan, MÜSİAD Başkanı Olpak ile Ekonomi Basını Başarı Ödülleri'ni kazananlara plaket verdi. Ödül töreni, Olpak'ın jüri üyelerine plaket takdiminin ardından, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Ödüller

Bu yıl 13. kez düzenlenen Ekonomi Basını Başarı Ödülleri'nde yılın ekonomi haberi Bugün Gazetesi'nden Murat Gülderen'in "Kara hackerdan devlete siber uyarı" başlıklı haberi seçildi. Dünya Gazetesi'nden Esra Özarfat'ın "Afrika'nın rengini açacak" başlıklı

haberi yılın reel sektör haberi seçilirken, Platin Dergisi'nden Duygu Sayıner'in "Z Kuşağı Hakkında Her şey" haberi yılın ekonomi araştırma haberi oldu.

13. MÜSİAD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri'nde dereceye giren diğer

isimler ve haberleri şöyle:

Yılın Ekonomi Röportajı


Türk Merkez Bankası Nobel Alabilir - Serkan Arman - Milliyet

Yılın Ekonomi Kulisi Haberi


Vatandaşa Aç Kapa Cezası - Sercan Akıncı - Yeni Şafak

Yılın Ekonomi Yazarı

Şeref Oğuz - Sabah Gazetesi

Yılın Ekonomi Yayını

Forbes Dergisi

Yılın Ekonomi Sitesi


BloombertHT.com

Yılın Ekonomi Programı

Ekoforum Bloomberg (Prof.Dr. Kerem Alkin, Özlem Dalga, Ali Çağatay)

Jüri Özel Ödülü


Herbir Hurda Araçta Dram Saklı; Sökerken Yüreğimiz Yanıyor-Kübra Engin- Cihan Haber Ajansı."