Tribünden açık destek

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'nın açılışındaki protestonun ardından takıma sahip çıkmadığı gerekçesiyle taraftarla arasındaki ipler kopan başkan Adnan Polat'ın dönemi sona eriyor. Galatasaray'da tüm gözler haftasonu Galatasaray Lisesi'ndeki başkanlık seçiminde.

12 Mayıs 2011 Perşembe, 19:01
Abone Ol google-news

Tam bir çöküş yaşayan Galatasaray'da gözler başkanlık seçiminde. Cumartesi günü Galatasaray Lisesi'nde yapılacak Olağanüstü Seçim Genel Kurulu'nda üç aday başkanlık için yarışacak. İşadamı Ünal Aysal, Turgay Kıran ve Adnan Polat'ın yönetiminde görev yapan Mehmet Helvacı'nın aday olduğu seçimde oy verme işlemleri saat 10.00 ile 15.00 arasında.

Taraftar forumlarında ön plana Aysal çıkıyor

Seçimli genel kurulda, kulübün kaydı açık 11 bin üyesinden, aidatını yatıran 6 bin 988'nin oy kullanma hakkı var. Taraftar forumlarında ve sosyal medyada düzenlenen anketlerde ise ön plana çıkan isim Ünal Aysal oluyor. Taraftar sitesi Gscimbom'da düzenlenen ankette taraftarlar oyların yüzde 91'ini alan Aysal'a destek veriliyor. "Adnan Polat'ın TT Arena açılışındaki protestoların ardından takıma sahip çıkmamasını ve Rijkaard'ın gönderilmesinin" yanlış olduğunu dile getiren sarı kırmızılı taraftarlar seçim sürecinde yaşanan hukuki gelişmelerden de rahatsız olduklarını belirtiyorlar.