TRT ekranlarında eşcinselleri ve İstanbul Sözleşmesi'ni hedef alan sözler

TRT 1’de yayımlanan Ramazan Sevinci İstanbul adlı programa katılan İstanbul emekli Başvaizi Mustafa Akgül, eşcinselleri ve İstanbul Sözleşmesi’ni hedef aldı

09 Mayıs 2020 Cumartesi, 09:23
Abone Ol google-news


İstanbul emekli Başvaizi Mustafa Akgül, TRT 1’de yayınlanan Ramazan Sevinci adlı programda tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Akgül, eşcinselliğin 'normal' kabul edilmesine tepki göstererek şu ,ifadeleri kullandı:

"Bana göre bardağı taşıran şey, zinanın suç olmaktan çıkarılması ve eşcinselliğin normal kabul edilmesi, bu bir insan hakkıdır veya insan tercihidir diye normal ilan edilmesi bardağı taşırmıştır."

Akgün, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında kabul edilen "İstanbul Sözleşmesi"? için de "Mevcut çektiğimiz sıkıntıdan dersimizi alalım. Mesaj iletmek istiyorum ne olur bunları çağdaş davranışlar olarak görmenin bize bir faydası yok diye altını çiziyorum" dedi.

Akgül, şunları söyledi:

"Bana göre bardağı taşıran şey, zinanın suç olmaktan çıkarılması ve eşcinselliğin normal kabul edilmesi, bu bir insan hakkıdır veya insan tercihidir diye normal ilan edilmesi bardağı taşırmıştır. Bütün parti liderlerine sesleniyorum ve diyorum ki ne olur kısa zamanda bir araya gelin ve şu İstanbul Sözleşmesi’yle zinanın suç olmaktan çıkarılması kararını iptal edin. Gelecek neslimizi kurtaralım. Mevcut çektiğimiz sıkıntıdan dersimizi alalım. Mesaj iletmek istiyorum ne olur bunları çağdaş davranışlar olarak görmenin bize bir faydası yok diye altını çiziyorum."