Trump'ın danışmanından 'işe gitmeye korkuyoruz' itirafı

Koronavirüsün en çok vurduğu ülke olan ABD'de Beyaz Saray'la bağlantılı vakalarda da artış yaşanması panik yarattı. Trump'ın danışmanlarından Kevin Hassett, işe gitmeye korkar hale geldiklerini söyledi.

11 Mayıs 2020 Pazartesi, 17:00
Trump'ın danışmanından 'işe gitmeye korkuyoruz' itirafı
Abone Ol google-news

Koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, salgının en çok ölüme yol açtığı ülke olan ABD’de panik Beyaz Saray’ı da sarmış durumda. 1.3 milyon kişinin hastalığa yakalandığı ülkede, son bir hafta içinde çok sayıda üst düzey isim de corona şüphesiyle karantinaya girdi.

Beyaz Saray’da Trump’ın valelerinden birinde korona çıkmasıyla başlayan süreci, Başkan Yardımcısı Mike Pence’in basın danışmanı Katie Miller’ın hastalığa yakalanması izledi. Ivanka Trump’ın kişisel asistanının da virüse yakalandığı açıklanırken, panik koronayla mücadele timine de sıçradı.

DANIŞMANI İTİRAF ETTİ

Salgın Hastalıklar Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) Direktörü Dr. Robert Redfield, ABD Ulusal Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) başındaki isim Dr. Stephen Hahn ve Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci korona şüphesiyle kendilerini karantinaya aldı.

Bu gelişmelerin ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’da görev yapan danışmanlarından Kevin Hassett kritik açıklamalarda bulundu. New York Post’un haberine göre Hassett, işe gitmeye korkar hale geldiklerini söyledi.

‘RİSKLİ AMA AYAĞA KALKMA ZAMANI’

Hassett, “Batı Kanadı’na gitmek yerine evde oturuyor olsam daha güvende olurdum. Batı Kanadı küçük ve kalabalık bir yer. Biraz riskli ancak şimdi ayağa kalkıp ülkeye hizmet etme zamanı. Doktorlar çok dikkatli ve her gün herkese test yapıyorlar” ifadelerini kullandı.


Sözcü, Mert Yılmaz