Tuncel: AKP, cemaatin hazırladığı dosyaları sahipleniyor

DEMOKRATİK Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel partisinin MYK toplantısından önce basın toplantısı düzenledi. Sebahat Tuncel, AKP hükümetinin cemaati terör örgütü olarak tanımladığını ve mücadele ettiğini belirterek, "Ama cemaatin hazırladığı dosyaları da sahipleniyor. Şu anki dosyaların hepsi geçmiş dosyalar ve bu cemaatçi polis, hukukçu, yargıç ve savcıların hazırladığı dosyaları da sahipleniyor" dedi.

26 Eylül 2016 Pazartesi, 15:46
Abone Ol google-news

DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, partisinin MYK toplantısından önce basın toplantısı düzenledi. Gündeme ilişkin açıklamalar yapan Tuncel, 11 bin 285 öğretmenin açığa alındığını belirterek, bu öğretmenlerin gözaltı ve ihraç furyasıyla karşı karşıya kaldığını ileri sürdü.

'ETNİK TEMİZLİK YAPILIYOR'

Her gün bir operasyonla uyandıklarını, AKP hükümetinin şuan yaptığının etnik temizlikten başka bir şey olmadığını iddia eden DBP Eş Genel Başkanı Tuncel şöyle konuştu:

"Aldığımız duyumlara göre 40 bin'e yakın memur da görevden alınaktır. Hepsinin gerekçesi aynı; bu insanların PKK'ya üye oldukları veya üye olabileceklerine dair. Bu aslında Türkiye Cumhuriyeti'nin yaklaşımıyla alakalı bir durum. Aslında bütün Kürtleri terörist gören zihniyetin bir yaklaşımıdır. AKP hükümeti şuan cemaate karşı mücadele ettiğini söylüyor. Cemaati terör örgütü olarak tanımlıyor ama, cemaatin hazırladığı dosyaları da sahipleniyor. Şuan ki dosyaların hepsi geçmiş dosyalar ve bu cemaatçi polis, hukukçuların, yargıçların, savcıların hazırladığı dosyalara şimdi AKP 4 elle sarılmış durumda ve DBP'yi, Kürt halkının demokratik siyasetini engellemek konusunda bir araç olarak kullanıyor."