Türkiye 8 Mart'ı böyle geçirdi

Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Türkiye'de iki kadın bıçaklandı ve bir kadın öldürüldü. İstanbul'da Feminist Gece Yürüyüşü'ne izin vermeyen polis biber gazı ve plastik mermiyle müdahalede bulundu. Öte yandan Cumhur İttifakı’nın Nazilli’deki adayı MHP’li Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ın kadın personelini tokatladığı videosu ortaya çıktı.

09 Mart 2019 Cumartesi, 09:59
Abone Ol google-news

Cinayetler, şiddet, baskı, ekonomik kriz ve Diyanet fetvalarının kıskacındaki kadınlar dün meydanları doldurdu. İstanbul’da ‘Feminist Gece Yürüyüşü” yapılmasına izin verilmedi. Polis kadınlara biber gazı ve plastik mermi kullanarak müdahale etti.

SAMSUN'DA BIÇAKLAMA

Samsun'da evinde tartıştığı karısını bıçaklayarak ağır yaralayan koca mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Yaşardoğu Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, alkollü olduğu ileri sürülen M.Ç. (42), karısı N.Ç.'yi (43) sol karın boşluğundan, sırtından ve parmağından yaraladı.

8 BIÇAK DARBESİ

Adana'da çıkan kavgada dini nikahlı eşini ve kızını bıçaklayarak yaralayan koca yakalandı. Zanlı tutuklanırken, 8 bıçak darbesi alan kadın kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

BEYOĞLU'NDA KADIN CİNAYETİ

Dünya Kadınlar Günü'nün ilk saatlerinde Beyoğlu'nda bir kadın cinayeti işlendi. Moğolistan uyruklu K.L. erkek arkadaşı olduğu iddia edilen İdris Ç. tarafından başından vurularak öldürüldü.

<haber-yatay:1283417,1285221,1284677,1284852>