UEFA'dan Fenerbahçe'ye 2+1 yıl men cezası!

UEFA Disiplin Kurulu tarafından, Beşiktaş'a 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verilmesinin ardından bir şok da Fenerbahçe'ye geldi. Fenerbahçe Kulübü'ne 2+1 yıl Avrupa'dan men cezası geldi.

25 Haziran 2013 Salı, 17:22
Abone Ol google-news

UEFA, Fenerbahçe’ye 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verdi. Fenerbahçe’ye 2+1 yıl ceza veren Disiplin Kurulu; Aziz Yıldırım, Ali Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu ve Cemil Turan için müfettişten ek rapor istedi.

Lig TV’nin haberine göre; Fenerbahçe, UEFA Tahkim Kurulu’na Porto örneğini sunacak.

Fenerbahçe'den ilk açıklama

Açıklamada, "Kamuoyunun malumu olduğu üzere, 2 yıl kesin 1 yıl da erteleme olmak üzere toplam 3 yıllık bir ceza gözüküyor. Fakat kararın gerekçeleri ile ilgili 13 sayfalık İngilizce bir metin var. Onun üzerinde çalışıyoruz. Şahıslarla ilgili olarak da şu anda ceza vermeye yeterli belge ve döküman olmadığını düşünerek, ve yahut da tam bir sonuca varamadıkları için disiplin kurulu müfettişinden ek bir rapor istenmesi gibi bir karar gözüküyor. Kararın detaylarını inceleyeceğiz. Kamuoyu ile paylaşabileceğimiz şu anlık bilgi bu kadarlık bir kısım. 3 günlük bir itiraz süresi var. Fenerbahçe karara itiraz edecek. Daha uzun bir gerekçeli karar bekliyoruz. Fenerbahçe tüm hukuki haklarını kullanacaktır. Kulüp zaten şahısların fiili nedeniyle ceza alıyor gözüküyor, dolayısıyla şahısların fiileri ile ilgili hüküm kurabilecek bir durumda değilse disiplin kurulu, kulüple ile ilgili de bu hükmü kuramaması gerekiyor. Dediğim gibi şu anda hangi gerekçelerle nasıl bu sonuca varıldığı konusunda tam bilgi sahibi değiliz. Gerekli tüm itirazları yapacağız" denildi.