Ünay Aysal resmen aday oldu

Galatasaray'da yaklaşan Olağanüstü Genel Kurul öncesi başkan adaylığını ilk açıklayan isim Ünal Aysal oldu.

12 Nisan 2011 Salı, 12:49
Abone Ol google-news

Ünal Aysal, Conrad Otel'de gerçekleştirdiği basın toplantısında, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Olağanüstü Genel Kurul'da başkan adayı olduğunu ilan ederken, hedeflerini aktardı.

Galatasaray'ın 14 Mayıs'ta tarihi bir genel kurula gideceğini aktaran Aysal, ''Galatasaray'ın tarihine yakışır, büyük hedeflerin benimsendiği, tüm camiamızın bu hedeflerin arkasında tekrar kenetlendiği, hayırlı bir genel kurul olacağından eminim'' ifadelerini kullanırken, ''Türkiye'nin en aydın, en eğitimli, en sorgulayıcı ve en kaliteli üye profiline sahip kulübümüzün, önümüzdeki günlerde Divan Kurulu'na tanıtacağım diğer yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte yönetimine aday olduğumu bugün burada paylaşmak isterim'' dedi.

''Sıradan hedefler koyamayız"

Galatasaray'ın Türkiye'de ve Avrupa'da yaşadığı önemli başarılara dikkati çeken ve örnekler veren Aysal, ''Böyle tarihi olan bir kulüp için yönetimin koyacağı hedefler, sıradan, alışılmış başarı hedefleri olamaz'' diye konuştu.

Hedeflerini; ekonomik başarı, idari başarı ve kurumsallaşma, sosyal-kültürel başarı ve marka değeri ile sportif başarı başlıkları altında toplayan Aysal, şu ifadeleri kullandı:
''Tüm sportif başarıların temeli, güçlü bir ekonomik yapının kurulmasıyla mümkündür. Bunun için sadece Galatasaray'ın elindeki imkanları en iyi şekilde değerlendirmek yetmez. Önemli olan ve bizlerden beklenen, var olan imkanların yanı sıra yeni ve devamlı gelir imkanları yaratacak büyük, gerçekçi projeler geliştirmemizdir. Kuşkusuz ilk adım olarak mevcut borçları yeniden yapılandırmalı, kulübe en kısa sürede nefes aldırmalıyız. Kurumsallaşma için kulübünüzü, artık başkanın tek başına yönettiği, başkanın kapasitesi ile sınırlı bir kurum olmaktan çıkarmalıyız. Güçlü, profesyonel, kendini ulusal ve uluslararası alanda kanıtlamış üyelerden oluşan bir yönetimin el ele ve sinerji içinde birlikte yönettiği örnek bir yönetim yapısı kurmalıyız. 25 milyonu aşkın taraftarımızı mutlu eden, gururlandıran bir Galatasaray'ı yeniden yaratma, Türkiye'nin dünyaya açılan bir penceresi olarak marka değerimizi güçlendirme yolunda bizi önemli görev ve sorumluluklar bekliyor.''
 

''Sportif başarı varlık nedenimiz"

Göreve gelecek yönetimden en fazla beklenen şeyin sportif başarı olduğuna dikkati çeken Aysal, amatör bir branşta Galatasaray formasını gururla giymiş biri olarak, tüm branşlarda başarının varlık nedenleri olduğunu çok iyi bildiğini aktardı.

Dünyanın her yerinde futboldaki başarının, tüm diğer spor dalları için de itici güç olduğunu anlatan Aysal, ''Türkiye sınırları içinde başarı bize yetmez. Biz Avrupa çapında büyük başarılara imza atmış bir gelenekten geliyoruz. Galatasaray için bu geleneği bir adım ileriye götürmekten başka hedef düşünülemez'' şeklinde konuştu.

Sportif başarıları sürekli hale getirecek bir Galatasaray modeli oluşturmanın, görev listelerinin başında olduğunun altını çizen Ünal Aysal, ''Başarıda süreklilik temel hedefimiz olmalı. Bu da her şeyden önce kendine özgü, uluslararası geçerliliği olan bir model yaratmamızı zorunlu kılıyor. Tüm Galatasaray camiasının büyük hedeflerde kenetleneceğine, başta bizler olmak üzere tüm Galatasaraylıların yeniden devler yarışında önde yer almak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağına emin olmanızı isterim'' ifadelerini kullandı.

Ünal Aysal'ın konuşma yaptığı kürsünün arkasında kurulan panoda, ''Dünya çapında başarıda süreklilik'' yazması da dikkati çekti. Aysal, açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.