Ünlü sporcuya bir darbe daha

Ünlü golf oyuncusu Tiger Woods'a sponsor olmaktan vazgeçenler arasında ABD'li telekomünikasyon şirketi AT&T de yer aldı.

01 Ocak 2010 Cuma, 14:07
Abone Ol google-news

ABD'nin en büyük telekom ve internet firması AT&T'den yapılan açıklamada, ''Tiger Woods ile olan sponsorluk anlaşmamızı sona erdiriyoruz ve ona gelecekte şan diliyoruz'' denildi.
Dallas merkezli şirket, Woods ile yollarını niçin ayırdıkları ya da yaptıkları anlaşmanın miktarı hakkında ayrıntı vermedi.

AT&T, geçen yıl 27 Kasım'da Florida'daki evinin yakınında geçirdiği gizemli kazanın ardından çok sayıda evlilik dışı ilişkiye girmek suçlamasıyla karşı karşıya kalan Tiger'a sponsorluk anlaşmasını çeken son şirket oldu.

Sponsorluk anlaşmalarının getirisiyle dünyada serveti 1 milyar doları aşan ilk sporcu unvanına sahip olan Woods'un, ''haddini aştığı ve ailesine ihanet ettiği'' açıklamasından sonra sponsorlar, ''ünlü golfçünün artık doğru temsilci olmadığını'' belirterek, golfçüden desteğini bir bir çekmeye başladı.

Daha önce danışmanlık firması Accenture, traş bıçağı firması Gillette ve İsviçreli saat markası Tag Heuer, Woods'a destekten vazgeçmişti.

California Üniversitesi'nden iki ekonomi profesörünün yaptığı çalışma, Woods skandalının sponsor firmalara maliyetinin 5 ila 12 milyar doları bulabileceğini ortaya çıkarmıştı.