www.Bebek.Tv Anne-Babaların Yeni Adresi Olmaya Aday!

Türkiye’nin hamilelik ve bebek videoları merkezi olmayı hedefleyen www.bebek.tv yayın hayatına başladı.

31 Mayıs 2016 Salı, 17:11
Abone Ol google-news

Hamilelik ve bebek gelişimiyle ilgili eğitici-eğlenceli videolar yayınlayan BebekTv annelere kendi bebek videolarını yükleme imkânı vermesiyle de dikkat çekiyor.

Bebek Sahibi Olmak Önemli Bir Karar

Bebek sahibi olmak pek çok çift için oldukça önemli bir karar. Bu kararla birlikte gebelik öncesi dönemden başlayarak bebeğin doğmasıyla anne-baba olan çiftin hayatları tepeden tırnağa değişiyor.

Türkiye’de yılda yaklaşık 1.300.000 bebek dünyaya geliyor. Bebeği olan her ailenin en önem verdiği konu bebeklerinin sağlıkla dünyaya gelmesi ve hem fiziksel hem de ruhsal açıdan sağlıklı bir gelişim göstermesi. Ancak hem gebelik dönemi hem de doğum sonrası süreç ilk gebelik dönemini yaşayan anne-baba adayları için birçok bilinmezle dolu. Bir de buna bebek gelişimi ve bebek yetiştirmeyle ilgili pek çok doğru bilinen yanlışı eklediğimizde sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için sağlıklı bilgiye erişim ve anne-babanın eğitimi çok önemli hale geliyor.

www.Bebek.TV Yayında

Anne-babalara bir yandan sağlıklı ve tarafsız bilgiler sunmayı bir yandan da gebelik ve doğum sonrası süreci eğlenceli hale getirmeyi hedefleyen www.bebek.tv 1 Nisan 2016’da yayın hayatına başladı. Projenin hem sahibi hem de yönetimini gerçekleştiren Feride & Hüseyin Esen çiftinin de Sinan isminde 15 aylık bir bebekleri var. Bebek.Tv projesinin şekillenmesi de kendi hamilelik dönemlerinde gerçekleşmiş. Çiftin eğitim üzerine yüksek lisans ve doktora çalışmaları olması onları böylesi bir eğitim-eğlence portalı kurma yönünde cesaretlendirmiş.

Anne-Babalara Yol Arkadaşlığı Yapıyoruz

BebekTv tamamen kolektif bir çalışmayla ortaya çıkmış. Ekibin 3 üyesi son 1 yılda ilk kez bebek sahibi olmuş. Projenin liderliğini üstlenen Hüseyin Esen şunları söylüyor: “Bebek.TV projesinde çıkış noktamız ‘sağlıklı bir toplum için sağlıklı bebekler’ düşüncesi. Hepimiz bir gün bebektik ve mutlu bir bebeklik geçiren, sevgi-ilgi gören bebeklerin çok daha mutlu insanlar olduklarını biliyoruz. Bu yüzden hem annenin hem bebeğin hem de babanın sağlığını, huzurunu, hoşgörülü olmasını önemsiyor, kendimiz için ne istiyorsak herkes için de aynısını istiyoruz. En doğru ve tarafsız bilgiyi aktarabilmek için her alanda farklı uzmanlardan destek alıyor, anne-baba olma sürecinde onlara yol arkadaşlığı yapıyoruz. Hedefimiz bebeklere değil anne-babalara ulaşmak. Bebeklerin erken yaşta ekran bağımlısı olmasına da kesinlikle karşıyız.”

Türkiye’nin Bebek Portalı

BebekTvbünyesinde Jinekolog Dr. Fatih Esen’in anlatımıyla Hafta Hafta Gebelik; Diyetisyen Serpil Bozkurt Doğanay’ın anlatımıyla Hamilelikte Beslenme ve Bebeklerde Beslenme; Uzman Klinik Psikolog & Psikiyatrist Rüveyda Çelenk Yılmaz’ın anlatımıyla Hamilelikte Psikoloji gibi pek çok farklı kanal mevcut. Anne-babaların da kendi videolarını portala yükleyerek kendi kanallarını kurma imkânı vermesiyle Bebek.TV dikkat çekiyor. Böylelikle son yıllarda bebeklerle ilgili videolarını internette farklı mecralarda paylaşan anne Vlogger’lar bebeklerle ilgili tüm videolarını tek bir merkezde toplayabilecekler.