Xiaomi Mi 5X talep patlaması yaşıyor

Akıllı telefon pazarının son yıllardaki yükselen ismi Xiaomi, model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Son olarak Mi 5 ile gerek Çin, gerekse Çin dışında oldukça başarılı bir satış grafiği yakalayan Xiaomi, şimdi de aynı başarıyı Xiaomi Mi 5X modeli ile tekrarlamak istiyor.

21 Temmuz 2017 Cuma, 19:30

Çinli üretici geçtiğimiz günlerde Xiaomi Mi 5X ile ilgili bazı görseller yayınlamış ve telefonu satın almak isteyenlerin, internet sitesi üzerinden kayıt talebinde bulunmalarını istemişti. Xiaomi’nin yaptığı bu açıklama sonrasında 140 binin üzerinde kişi, Mi 5X’i satın almak için kayıt yaptırdı. Üstelik bu kayıtlar telefon hakkında fazla bir bilgi bulunmadığı takdirde yaptırıldı. Yani şimdilik telefonun teknik özellikleri Xiaomi tarafından doğrulanmış değil. Fakat firmaya yakın kaynaklar tarafından sızdırılan bilgilere göre, cihaz gücünü Snapdragon 625 yonga setinden alacak.


Sistemini 4GB RAM ile destekleyecek olan Xiaomi Mi 5X’in dahili depolama alanı ise 32GB. MicroSD kart desteği de bulunacak olan telefon, 1080p çözünürlüğünde 5.5 inçlik bir ekranla gelecek. Telefonun fiyatının ise 1999 yen (295 dolar ya da 255 euro)olması bekleniyor. Xiaomi Mi 5X’in Çin dışında hangi pazarlarda satışa sunulacağı ise henüz netlik kazanmış değil.
Dip not olarak belirtelim. Bazı Xiaomi modelleri özel distribütörler vasıtasıyla ülkemizde de internet üzerinden satılmakta.

Samsung, Galaxy Note 7 parçalarını tekrardan kullanacak