'Yardımcıları Davutoğlu'na değil, Erdoğan'a hesap veriyor'

Financial Times'ın Türkiye temsilcisi Daniel Dombey, AKP genel başkan yardımcıları ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yardımcılarının, Davutoğlu'na değil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'hesap verdiğini' yazdı.

22 Ocak 2015 Perşembe, 13:11
Abone Ol google-news

Financial Times gazetesinin Türkiye temsilcisi Daniel Dombey, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yardımcılarının, Erdoğan'a hesap verdiğini yazdı. Dombey'in iddiaları bununla da sınırlı kalmadı. Dombey'e göre, Erdoğan hafta sonu partinin önde gelenleriyle 'Saltanat Sarayı'nda bir araya geldi.

"DAVUTOĞLU'NUN SURATI..."

"Kameralar, resmen parlamenter olan sistemde hükümetin başındaki, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu yakaladığında suratı kesinlikle asık görünüyordu. Bu tablo gerçekte iş başında olanın kim olduğunu gösterdi" diyen Dombey, "10 yıl boyunca başbakan olarak görev yaptıktan sonra Türkiye’nin doğrudan seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olmak Erdoğan’a, özellikle de yargıdaki atama yetkileriyle eşi benzeri görülmemiş bir yetki ve devlet başkanlığının tüm ihtişamını verdi. Erdoğan da yetkisinin tamamını ve fazlasını kullanmakta kararlı" ifadelerini kullandı.

"ERDOĞAN'A HESAP VERİYORLAR..."

Haziran öncesindeki seçimlerde aday belirleme sürecinde Erdoğan'ın söz sahibi olacağının altını çizen Dombey, özel görüşmeler yaptığı bazı milletvekillerinin kendisine "AKP genel başkan yardımcılarının bazıları ve başbakan yardımcılarının Erdoğan’a hesap verdiğini ve Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta sonu’ Ak Saray’da AKP’nin üst düzey isimleriyle bir araya geldiğini" söylediğini yazdı.