Yılmaz'dan Erdoğan-DTP görüşmesine tepki

MHP Genel Başkan adayı Ahmet R. Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın DTP ile görüşme kararına tepki gösterdi.

05 Ağustos 2009 Çarşamba, 07:18
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkan adayı Ahmet R. Yılmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın DTP ile görüşecek olmasına tepki göstererek "Ha DTP ha İmralı ne farkı var. Onlar Öcalan'ın lideri olduğunu kabul ediyorlar. Siz o zaman Öcalan'ın elçileriyle ne konuşuyorsunuz" dedi.

Yaptığı yazılı açıklamada Kürt açılımının sonu olmadığını, Kürt açılımının "Türkiye'nin başına bela odaklarca bir kaynaktan çıkan planlı bir fitne akışı" olduğunu iddia eden Yılmaz, "Olmayan bir sorun var edilmeye çalışılıyor. Süreç Kürt isyanı ile Doğuyu Irak'ın Kuzeyine yapıştırma denemesidir. AB için 50 yıldır verdiğiniz tavizlerin sonunda geldiğiniz noktayı göremeyecek kadar kör müsünüz? Aynı odakların Sözde Kürt Açılımı aynı mantıkla aynı noktaya gidiyor" görüşünü savundu.

Açıklamasında "Milleti kandırmaya devam etmeyin. Ha DTP ha İmralı ne farkı var. Onlar Öcalan'ın lideri olduğunu kabul ediyorlar. Siz o zaman Öcalan'ın elçileriyle ne konuşuyorsunuz. Kulağını tersten tutarak ben kulağımı tutmadım demeye çalışıyorsunuz. Partinizdeki DTP'nin gayri resmi milletvekillerine teslim olmuş durumdasınız. Bu yolun sonu yok. Verdikçe çözüm değil çözümsüzlüğü büyütmektesin. Yaşanacak acıların şiddetini artırmaktasınız. Gelecek ilk milli iktidar olanlardan sizi de sorumlu tutacaktır" ifadelerine yer veren Yılmaz, şunları kaydetti:

"ABD ve kendi içindeki Yahudilerin, Yahudi eksenli büyük Kürdistan sevdasından bir an önce vazgeçmesi gerekmektedir. Hiç kimseye hayır sağlamayacak bu proje bölgede yaşayan her millete acı yaşatmaktan öteye geçmeyecektir. Büyük ve güçlü bir Türkiye olmadan ne İsrail ne de başka ülkeler bu bölgede huzur içerisinde yaşayamazlar. Büyük ve Güçlü bir Türkiye dışındaki her proje fantezi ve gerçeklik dışıdır. Zorlanması ise herkesin zararına olacaktır. Bu millet bir çakıl taşı dahi vermeyeceği gibi ayağa kalktığında mevcudu büyütmekten de imtina etmeyecektir. Tarihte olduğu gibi bugünde bölücülere müsaade edilmeyecektir. Özellikle son 7 yıldır bölücü Kürt hareketinin ortaya çıkarttığı acıları ise Türk Milletinin ileri de masanın üzerine koymak üzere kaydettiği de unutulmamalıdır."