Zeki Müren ölümünün 13. yılında anılıyor

Türk sanat müziği sanatçısı Zeki Müren, ölümünün 13. yıl dönümünde Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen etkinliklerle anılıyor.

24 Eylül 2009 Perşembe, 13:56
Abone Ol google-news

Zeki Müren için adını taşıyan sanat müzesinde, Bodrum Müftülüğü'nde görevli Mehmet Kılıçaslan, Kamil Gürkan, Ahmet Bilir, Mürşid Başoğlu tarafından okunan mevlit sırasında davetlilere gül suyu ve mevlit şekeri dağıtıldı.

Mevlide katılan eski bakanlardan İmren Aykut, Zeki Müren'in ''Sanat Güneşi'' sıfatını fazlasıyla hak etmiş bir sanatçı olduğunu söyledi.

Zeki Müren'in Türk halkının kalbinde yer etmeyi başarmış bir sanatçı olduğunu belirten Aykut, ''Kendi insanlarına bu kadar saygı duymuş bir sanatçıya rastlamak mümkün değil. Bu büyük sanatçıyı yeni nesillere de tanıtmalıyız. Unutulmasına imkan vermemeliyiz. Bu etkinliklerin her yıl düzenlenmesini istiyoruz'' dedi.

Bodrum Kaymakamlığı Zeki Müren Sanat Müzesi Müdürü Ayser Özbulut da etkinliklerin gelecek yıllarda da devam edeceğini bildirdi.

TSK Mehmetçik Vakfı, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Bodrum Kaymakamlığı'nca desteklenen mevlide, aralarında eski bakanlardan İstemihan Talay, İmren Aykut, Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir'in de bulunduğu yaklaşık 100 kişi katıldı.

Anma etkinlikleri kapsamında, bu akşam saat 21.00'de, Zeki Müren'in Sanatını ve Müziğini Koruma ve Yaşatma Derneği Türk Müziği Korosu ile TRT Türk Müziği Sanatçıları Canan Sezgin Geylan ve Bekir Ünlü Ataer, Bodrum Kalesi'nde bir konser verecek.