Zeybek'ten ilginç benzetme: Tayyipland

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, "Ülkeyi birileri Tayyipland haline getirdi. Aynı oyun oynanılıyor. Enver Paşa'yı Pantürkizm yanılgısıyla kandırdılar. Şimdi aynı şey bu zata söyleniliyor. Halife haline getirdiler Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı" dedi.

22 Ekim 2011 Cumartesi, 12:14
Abone Ol google-news

Yazılı bir açıklama yapan DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, yapılan zamları eleştirerek, şöyle dedi:

"Başbakan eşeğini hangi sağlam kazığa bağlamış? Vatandaşın bağrına sapladığı zam kazığına bağlamış. Yani vatandaşın bağrına bir zam kazığı sapladı. Götürdü eşeğini de oraya bağladı. Ama bu kazık öyle bir kazıktır ki; bir iktidar eğer zam furyasıyla, ekonomiyi kurtarma ihtiyacı içine girmişse, bu kazık döner dolaşır, vatandaş bu kazığı bağrından çıkarır, getirir iktidara saplar."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eleştiriye tahammülü olmadığını savunan Zeybek, "Sayın Başbakan, 'beni tenkit etmeyin' diyor. Peki biz seni, neden tenkit edeceğiz? Yani sen, on günde 100 şehit verecek hale getiriyorsun, tenkit etmeyin diyorsun" diyerek tepkisini dile getirdi.

"Harekatsız destekliyoruz"

"Değerli ordumuzun başlattığı harekatı çok gecikmiş olmasına rağmen, bütün yüreğimizle destekliyoruz" diyen DP Genel Başkanı, Başbakan'ı şu sözlerle eleştirdi:
"Terörü bitirmek için dert edinmek lazım. Yani Başbakan, insanlarımız patır patır dökülürken yanına çok değerli Hanımefendisini alıyor, kızını alıyor, orada burada gönül eğlendiriyor. Ne işin var senin oralarda? Sen önce Türkiye'den sorumlusun. Sen Suriye'nin Başbakan'ı değilsin. Libya'nın Başbakan'ı değilsin. 24 can gittikten sonra lütfetti Kazakistan gezisini, gezintisini, iptal etmek ihtiyacını duydu."

"Ülke Tayyipland haline geldi"

Osmanlı'da Enver Paşa'ya, "Sen büyük adamsın, senin gibisi yok" dendiğini ifade eden Zeybek, "Almanya Enver Paşa'ya 'Enverland' adını koydu. Şimdi de ülkeyi birileri Tayyipland haline getirdi. Aynı oyun oynanılıyor. Aynı oyundur bu. Herkes uyansın, aklını başına alsın. Enver Paşa'yı Pantürkizm yanılgısıyla kandırdılar. Şimdi aynı şey bu zata söyleniliyor. Panislamizm uğruna bütün İslam dünyası senin deniliyor. Halife haline getirdiler Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, adı konmamış bir halifedir. Halife gibi davranılıyor." dedi.

"BDP kapatılmalı"

BDP'nin kapatılmasını da isteyen Zeybek, şöyle dedi:
"Türkiye'yi silahlı güç kullanarak bölmek, parçalamak isteyen, her gün cinayet işleyen bir örgüt var. Gözünüz kör mü? Görmüyor musunuz bu örgütü? Bu örgütü görüyorsanız, bu örgütün siyasi kanadının o mübarek, mukaddes Meclis'te oturmasına, orayı kirletmesine nasıl izin veriyorsunuz. Nasıl izin veriyorsunuz? Bu BDP denilen partinin PKK'nın siyasi kanadı olduğu çok açık belli değil mi? Anlamıyor musunuz? Siz ahmak mısınız? Anayasamıza göre böyle bir partinin mevcudiyeti suçtur ve kapatılması gerekir. Yasalarımızda bunu söylüyor. BDP kapatılmalıdır."

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, "İntikam alacağız" dediğini belirten Zeybek, "Devlet intikam almaz, devlet netice alır. Devlette intikam diye bir şey olmaz. Cumhurbaşkanı'nın bu sözü yanlıştır ve bir Cumhurbaşkanı'nın ağzından çıkacak söz değildir. Hayır, intikam almayacaksın. Netice alacaksın. Onlar 20 öldürdü, biz de 20 öldüreceğiz. Onlar 30'a çıktı, biz de 30'a çıkacağız. Bu kan davası mı? Sen netice alacaksın, kökünü kurutacaksın" dedi.