'Beni devirmek için emir verdi' demişti: Erdoğan'dan Biden ile samimi fotoğraflar

Rusya-Ukrayna savaşının gölgesinde devam eden NATO Liderler Zirvesi'nde Erdoğan ile Biden'ın samimi fotoğrafları akıllara, "Biden Erdoğan'ı devirin emrini verdi, bunu biliyorum" sözlerini getirdi.

Yayınlanma: 12.07.2023 - 19:12
'Beni devirmek için emir verdi' demişti: Erdoğan'dan Biden ile samimi fotoğraflar
Abone Ol google-news

Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta devam eden NATO Liderler Zirvesi'nde önemli anlar da yaşandı. Türkiye'yi temsilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı toplantıda, 31 NATO ülke liderinin yanı sıra Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski de bulundu.

Toplantı öncesi Erdoğan'ın çekilen görüntülerinde ABD Başkanı Joe Biden ile sohbet ettiği ve güldüğü görüldü. Bu görüntüler akıllara seçim döneminde Biden’ı çok sert bir şekilde eleştiren Erdoğan’ın sözlerini getirdi.

'BEN DE HALKIM DA BİLİYOR'

14 Mayıs'taki seçimler öncesi kampanyasında muhalefeti Batı'ya 'yanaşmak'la suçlayan ve ABD Başkanı Biden'ı hedef alan Erdoğan, İstanbul'daki bir etkinlikte yaptığı konuşmada, “Biden Erdoğan'ı devirin emrini verdi, bunu biliyorum. Bütün halkım bunu biliyor. Eğer durum buysa sandıklar yarın Biden'a da bir karşılık verecek” demişti.

İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler