CNN Türk spikeri Damla Uğurtürk kimdir? Damla Uğurtürk kaç yaşında? Damla Uğurtürk hangi kanallarda çalıştı?

Şampiyonlar Ligi finali öncesinde Atatürk Olimpiyat Stadı'ndan yayın yapan Damla Uğurtürk'ü öpmeye çalışan İtalyan taraftarlar ilginç görüntüler ortaya çıkardı. CNN Türk spikeri Damla Uğurtürk kimdir? Damla Uğurtürk kaç yaşında? Damla Uğurtürk hangi kanallarda çalıştı?

Yayınlanma: 11.06.2023 - 16:35
CNN Türk spikeri Damla Uğurtürk kimdir? Damla Uğurtürk kaç yaşında? Damla Uğurtürk hangi kanallarda çalıştı?
Abone Ol google-news

CNN TÜRK muhabiri Damla Uğurtürk canlı yayında zor anlar yaşadı.

DAMLA UĞURTÜRK KİMDİR?

Damla Uğurtürk, 1986, Ankara doğumlu. Çankaya Lisesi'nin ardından lisans eğitimini Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Lise yıllarından beri hayali iyi bir haberci ve televizyoncu olmak olan Damla Uğurtürk, medya dünyasıyla Kanal D ve Star TV'deki staj günlerinde tanıştı. NTV'deki staj döneminin ardından profesyonel kariyerine FOX TV'de muhabir olarak başladı.

DAMLA UĞURTÜRK HANGİ KANALLARDA ÇALIŞTI?

Ankara'da Kanal B ve TGRT Haber kanallarında, haberin mutfağında sadece kamera karşısında olmak istemediğinden editörlükten, kurgu ve montaja kadar tüm masalarda mesleki gelişimini sürdürdü. Lisans eğitiminin sağladığı alt yapıyla Ankara'da diplomasi, adliye, polis, yüksek yargı ve Başbakanlık'ı muhabir olarak takip ederken, sağlık alanında yaptığı haberlerle toplumsal bilincin yükselmesi ve yardım bekleyen hastaların kamuoyunun gündemine gelmesi için çaba gösterdi.

TRT Haber'e transfer olduğu günden itibaren haberin kalbinden izleyiciye ulaşmayı hedefleyen Damla Uğurtürk, Türkiye'nin dört bir köşesinden izleyicilerle buluştu. TRT Haber'de haber bültenlerinde spikerlik, editörlük deneyiminin ardından TRT Spor'da haberciliğin farklı bir alanında çalışma kararı aldı.

Amatör sporcuların gelişimlerinin ve başarılarının milyonlara ulaşması gerektiğine inanan Uğurtürk, Federasyon başkanları, antrenörler ve sporcuları bir araya getirdiği 'Spor Her Yerde' programıyla çocukların farklı spor dallarına gönül vermesi için rehberlik etti. Spor Dünyası programında dünya futbolundan farklı ve özel haberleri ekrana taşıyan ve Avrupa medyasına mercek altına alan Damla Uğurtürk, CNN TÜRK'e transfer oldu.

2020 yılında Yılmaz Erdoğan ile beraber Vodafone Park'ta düzenlenen "Ödül Senin" gecesinin sunuculuğunu üstlendi.

CNN TÜRK’te, pazartesi günleri yayınlanan "Limitsiz Futbol" ve pazar akşamları haftanın önemli maçlarının yorumcular tarafından analiz edildiği "Pazar Akşamı Futbol" programlarının moderatörlüğünü yapıyor.İlgili Haberler