Julia Fullerton Batten yeni projesi kapsamında dünyanın dört bir yanında araştırma yaparak hayvanlar tarafından yetiştirilmiş çocukların öykülerini bir araya getirdi. BBC'ye projesini anlatan Batten, proje kapsamında ulaştığı hayvanlarla büyümüş çocuklarla ilgili gerçek hikayeleri derlerken kurgu fotoğraflarla da onların yaşamlarını yeniden canlandırdı.
1
Julia Fullerton Batten yeni projesi kapsamında dünyanın dört bir yanında araştırma yaparak hayvanlar tarafından yetiştirilmiş çocukların öykülerini bir araya getirdi. BBC'ye projesini anlatan Batten, proje kapsamında ulaştığı hayvanlarla büyümüş çocuklarla ilgili gerçek hikayeleri derlerken kurgu fotoğraflarla da onların yaşamlarını yeniden canlandırdı.
Marina Chapman, Kolombiya, 1959

Bu projeye esin veren kişi Marina Chapman'dı. 1954'te kaçırıldı. Kaçıranlar onu bir ormanda serbest bıraktı. Marina burada bir maymun ailesiyle birlikte 5 yıl yaşadıktan sonra avcılar tarafından bulundu.
2
Marina Chapman, Kolombiya, 1959 Bu projeye esin veren kişi Marina Chapman'dı. 1954'te kaçırıldı. Kaçıranlar onu bir ormanda serbest bıraktı. Marina burada bir maymun ailesiyle birlikte 5 yıl yaşadıktan sonra avcılar tarafından bulundu.
Shamdeo, Hindistan, 1972

Shamdeo'nun hikayesi biraz daha farklı. O yiyeceği için hayvanlarla savaşmak zorunda kaldı. Vahşi ortamda hayatta kalmayı başardı. İnsanlarla hiç kontakt kurmadı. 1972'de Hindistan'da bir ormanda bulundu. 4 yaşındaydı ve kurt yavrularıyla oynuyordu. Dişlerini bileylemişti, uzun turnakları vardı. Hiç konuşmayı öğrenemedi. 1985'te öldü.
3
Shamdeo, Hindistan, 1972 Shamdeo'nun hikayesi biraz daha farklı. O yiyeceği için hayvanlarla savaşmak zorunda kaldı. Vahşi ortamda hayatta kalmayı başardı. İnsanlarla hiç kontakt kurmadı. 1972'de Hindistan'da bir ormanda bulundu. 4 yaşındaydı ve kurt yavrularıyla oynuyordu. Dişlerini bileylemişti, uzun turnakları vardı. Hiç konuşmayı öğrenemedi. 1985'te öldü.
John Ssebunya, Uganda, 1991

John 1988'de 3 yaşındayken evinden uzaklaştı. Bir daha da kimse görmedi. Ormanda maymunlarla yaşayan John, 1991'de yakalandığında 6 yaşındaydı. Bir maymun gibi yürümeyi öğrenmişti.
4
John Ssebunya, Uganda, 1991 John 1988'de 3 yaşındayken evinden uzaklaştı. Bir daha da kimse görmedi. Ormanda maymunlarla yaşayan John, 1991'de yakalandığında 6 yaşındaydı. Bir maymun gibi yürümeyi öğrenmişti.
Madina, Rusya, 2013

Madina doğumundan 3 yaşına kadar köpeklerle yaşadı. Yemeklerini köpeklerle paylaştı, onlarla oynadı, uyudu. 2013'te çıplak ve dört ayak üstünde yürürken bulundu.
5
Madina, Rusya, 2013 Madina doğumundan 3 yaşına kadar köpeklerle yaşadı. Yemeklerini köpeklerle paylaştı, onlarla oynadı, uyudu. 2013'te çıplak ve dört ayak üstünde yürürken bulundu.
Sujit Kumar, Fiji, 1978

Sujid bulunduğunda 8 yaşındaydı ve bir tavuk gibi davranıyordu. Sujit'in ailesi tarafından bir tavuk çiftliğinde tavuklarla kilitlendiği ortaya çıktı.
6
Sujit Kumar, Fiji, 1978 Sujid bulunduğunda 8 yaşındaydı ve bir tavuk gibi davranıyordu. Sujit'in ailesi tarafından bir tavuk çiftliğinde tavuklarla kilitlendiği ortaya çıktı.
Oxana, Malaya, Ukrayna 1991

Oxana 1991 yılında köpeklerle yaşarken bulundu. 8 yaşındaki kızın 6 yıldır köpeklerle birlikte yaşadığı anlaşıldı. Oxana'nın ailesinin alkol sorunu olduğu ve küçük kızı evin dışında bıraktıktan sonra kızın kaybolduğu anlaşıldı. Köpekler kıza sahip çıkarak onu yetiştirdi. Sadece evet ve hayır kelimelerini söyleyebilen Oxana'da bir klinikte tedavi edildi.
7
Oxana, Malaya, Ukrayna 1991 Oxana 1991 yılında köpeklerle yaşarken bulundu. 8 yaşındaki kızın 6 yıldır köpeklerle birlikte yaşadığı anlaşıldı. Oxana'nın ailesinin alkol sorunu olduğu ve küçük kızı evin dışında bıraktıktan sonra kızın kaybolduğu anlaşıldı. Köpekler kıza sahip çıkarak onu yetiştirdi. Sadece evet ve hayır kelimelerini söyleyebilen Oxana'da bir klinikte tedavi edildi.
Ivan Mishukov, Rusya, 1998

Ivan kendi kararıyla evinden kaçtı. Ormana gitti. Evde olmak yerine ormanda yaşamayı tercih etti. Köpeklerle birlikte yaşadı.
8
Ivan Mishukov, Rusya, 1998 Ivan kendi kararıyla evinden kaçtı. Ormana gitti. Evde olmak yerine ormanda yaşamayı tercih etti. Köpeklerle birlikte yaşadı.