10 bin avrodan fazla ödeme yapan veznedar: Parayı geri getirirlerse duacı oluruz

Kayseri’de döviz bürosunda 25 yıldır çalışan veznedar Ahmet Aksu (54) gelen 1'i kadın 3 kişiye 10 bin euro fazla ödeme yaptı. Veznedar Ahmet Aksu, "O an dalgınlıktan fazla para ödedim. Ama bu kişilerin duyarlı olduğuna inanıyorum ve parayı getireceklerini düşünüyorum. Eğer getirirlerse duacı oluruz" dedi.

16 Ocak 2018 Salı, 11:13
Abone Ol google-news

Merkez Melikgazi ilçesindeki Kazancılar Çarşısı'ndaki döviz bürosuna gelen 1'i kadın 3 kişi, döviz bozdurmak için işyerine girdi. Bir süre aralarında konuştuktan sonra veznedeki Ahmet Aksu’ya yöneldi. 3 kişi avro bozdurmak istediklerini belirterek, paraları vermeye başladı. Aksu, dalgınlıkla 34 bin avro almasına rağmen 44 bin avro üzerinden Türk lirası ödeme yaptı. Bu kişilerin ayrılmasından sonra hata yaptığını fark eden Aksu, ne yapacağını şaşırdı. 25 yıllık meslek hayatında ilk defa böyle bir durumla karşı karşıya kaldığını belirten Aksu, şunları anlattı:

"Vatandaşlar aralarında konuştuktan sonra bana avro bozduracaklarını söyledi. Parça parça 50’lik, 100’lük avro vermeye başladılar. Hesabı karıştırdım. Bir anlık dalgınlıkla 34 bin avro aldım ve 44 binlik ödeme yaptım. Bir süre sonra durumu fark ettik ama iş işten geçmişti. Fazla ödeme yaptığım kişiler parayı arsa alımında kullanacaklarını ifade etmişti. Ben onların iyi niyetlerine inanıyor ve duyarlı olduklarını düşünüyorum. İnşallah durumu fark ettiklerinde geleceklerdir. İnsanlık namına aldıkları fazla parayı geri getirmelerini istiyorum. İnşallah getirirler. Kendilerine duacı oluruz. 45 bin 700 TL fazla ödeme yapmışım."