15 milyon liralık parkta tuvalet isyanı

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde, Türkiye'yi İran'a bağlayan Gürbulak Sınır Kapısı'nda yapılan ve 15 milyon liraya mal olan TIR Parkı hizmete girdi, ancak bir tuvaletin dahi olmaması sürücüleri isyan ettirdi.

08 Temmuz 2014 Salı, 11:47
Abone Ol google-news

Yapımına geçtiğimiz yıl başlanan 270 bin metrekare alana kurulan 685 araç kapasiteli TIR parkında sürücüler adeta mahsur kaldı. Resmi açılışı henüz yapılmayan TIR parkında bekleyen sürücüler, daha önce İran’a gidiş- gelişi 4 günde yaptıklarını, şimdi ise Irak ve Suriye'deki savaş nedeniyle tüm araçların buraya yönelmesi sonucu bu sürenin 20 güne çıktığını belirtti. Daha önce uzun kuyruklarda beklediklerini, bu durumu değiştirmek için yapılan TIR parkında da hiçbirşeyin değişmediğini ve beklemeye devam ettiklerini anlatan sürücüler yetkililerden yardım istedi.

'PARKTA MAHSUR KALDIK'

Türkiye'nin Gürbulak ve karşıdaki İran'ın Bazargan Sınır kapılarında giriş- çıkış işlemlerinin çok ağır işlediğini ve yüzlerce TIR'ın günlerdir kuyrukta beklediğine işaret eden TIR şoförü Serdar Güneş, "Irak ve Suriye'deki savaş nedeniyle sınır kapılarının kapatılması yüzünden trafik İran kapısına yöneldi. TIR kuyruklarına son vermek için yapılan parkta tuvalet, lavabo bile yok. Parkta adeta mahsur kaldık. Çok zor durumda yaşıyoruz" diye konuştu.