18 yaşındaki Benay'dan haber yok

BURSA’da bir alışveriş merkezinde reyon görevlisi olarak çalışan 18 yaşındaki Benay Altındere’den ailesi 5 gündür haber alamıyor. Son olarak kalmak için evine gittiği iş arkadaşının evinden babası Kenan Altındere’ye mesaj gönderen genç kız, polis tarafından aranıyor.

21 Kasım 2016 Pazartesi, 16:12
Abone Ol google-news
Merkez Osmangazi İlçesi Hürriyet Mahallesi’nde oturan, lise öğretimini yiyecek içecek bölümü mezunu olarak tamamlayan Benay Altındere, staj yaptığı bir alışveriş merkezinde 5 ay önce reyon görevlisi olarak işe başladı. Evde hiçbir problemi bulunmayan Benay Altındere geçen çarşamba akşamı, 'İşyerinde çalışan bir ablam var çocuğunu sevmek istiyorum bu akşam. Onlarda kalabilir miyim' diyerek babası Kenan Altındere’den izin aldı. Benay Altındere, gece saatlerde babasına cep telefonundan 'Baba biz çay içiyoruz. Sabah beni erken uyandır işe gideceğim' diye mesaj gönderdi.

Kenan Altındere, sabah aradığı cep telefonunu meşgule alan kızından, 'Baba ben Benay, ben arama yapamıyorum, işe gidiyorum' yazılı mesaj aldı. Gün içersinde telefon ile ulaşamadığı kızından endişe duyan Kenan Altındere, eşi Gülbahar Altındere ile çalıştığı alışveriş merkezine gitti. İşte olması gereken kızlarının mesaiye gelmediğini öğrenen Altındere çifti, döndüklerinde eve gelen kızlarının kıyafetlerini değiştirerek sonra ayrıldığını anladı.

Kızlarından bir daha haber alamayan Kenan Altındere kendi imkanlarıyla yaptığı araştırmada, Benay Altındere'nin, Çirişhane Mahallesi’nde bulunan bir markete giderek kontörlü telefon sorduğunu, bu telefondan Mustafakemalpaşa İlçesi'nde bulunan iki arkadaşını arayarak kaldıkları öğrenci yurdunda yer olup olmadığını sorduğunu fakat yanlarına gitmediğini öğrendi.

Kızının hayatından endişe eden Kenan Altındere, polise başvurdu. Polis arama başlatırken, genç kızın bulunması için CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da sosyal medya hesaplarından duyuruda bulundu.