3 seansta 10 santim incelmek mümkün

Ne kadar diyet ve egzersiz yapılırsa yapılsın, karın, bel ile kalçalarda yerleşen inatçı yağlardan çoğu zaman kurtulmak mümkün olmuyor. İşte bu noktada ses dalgalarıyla çalışan ultrashape yöntemi devreye giriyor ve sadece 3 seansta yağları kalıcı olarak yok ederek 7-10 santim incelme sağlıyor!

27 Kasım 2011 Pazar, 14:39
Abone Ol google-news

Fazla kilolardan kurtulmak için diyet ve düzenli olarak egzersiz yapmak şart! Ancak ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın, vücutta inatçı bölgesel yağlanmalar olabiliyor. Özellikle karın, bel ve kalçalarda toplanan yağlar nedeniyle ideal kiloya ulaşılsa bile vücuttaki orantısızlık devam edebiliyor. Bu sorunların giderilmesi için de dirençli bölgelere yönelik çözümlere ihtiyaç duyuluyor. İşte, son teknoloji kullanılarak üretilmiş olan Ultrashape yöntemi, ‘inatçı bölgesel yağları’, herhangi bir cerrahi işleme gerek bırakmadan yok ederek, sadece 3 seansta 7-10 santim gibi gözle görülür bir incelme sağlıyor. Üstelik hiçbir yan etkiye yol açmayan bu yöntemin hemen ardından günlük yaşama dönülebiliyor! Acıbadem Levent Tıp Merkezi’nden Dermatoloji Uzmanı Dr. Ahmet Günay, ultrashape yönteminin nasıl uygulandığını ve avantajlarını anlattı
 

İnatçı yağ hücrelerini kalıcı olarak yok ediyor

Ultrashape; odaklı ultrasound teknolojisi ile vakum yardımlı radyofrekansın yararlı etkilerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir yöntem. Hamileler, hormon bozukluğu olanlar, ciddi karaciğer ile böbrek hastaları dışında herkese uygulanabiliyor. Ultrashape cihazı ile yağ kırma yöntemi, ultrasonla böbrek taşı kırma tekniği ile hemen hemen aynı prensibe dayanıyor. Önce işlem görecek olan bölgeler işaretleniyor, ardından kişi yatar pozisyonundayken cihazdaki ses dalgaları, hedeflenen cilt altındaki yağ hücre zarlarına odaklanıyor. Cihazın başlığı hedeflenen bölgede gezdirilirken oluşan güçlü titreşim, kan damarlarını ve sinirleri zedelemeden, yağ hücrelerini parçalıyor. İşlem sırasında parçalanarak sıvılaşan yağlar da 2-4 hafta içinde normal vücut metabolizmasında olduğu gibi güvenli bir şekilde vücuttan atılıyor. Tedavinin etkinliği işlem sonrasındaki 14-28 gün arasında elde ediliyor.

3 seansta 7-10 santim incelme sağlıyor

Ultrashape ortalama 40-60 dakika süren tek seans sonrasında, karın, bel veya kalça gibi hedeflenen bölgelerde yaklaşık 2-3 santimlik incelme sağlayarak vücudu şekillendiriyor. İncelme, araları 15-20 gün arasında değişen 3 seanslık işlem sonrasında 7-10 santim gibi oldukça yüksek bir rakama ulaşıyor. Morarma ve şişme gibi yan etkiler görülmediği için işlemden hemen sonra günlük yaşama dönmek mümkün olabiliyor.

Bol egzersiz yapılmalı

Ultrashape seansları sırasında düşük yağlı, rafine karbonhidratlı yiyeceklerden kaçınılması, yeterli ve dengeli beslenilmesi öneriliyor. Ayrıca tatlılardan, yağlı yiyeceklerden, şeker ile beyaz undan ve alkolden uzak durulması isteniyor. Günde en az 20-30 dakika egzersiz yapmak da metabolizmayı hızlandırarak yağların vücuttan daha hızlı atılmasını sağlanıyor.