65. Eurovision Şarkı Yarışması iptal edildi

Avrupa Yayın Birliği, 65. Eurovision Şarkı Yarışması'nın koronavirüs nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. Rotterdam yarışmaya 2021 yılında ev sahipliği yapacak

18 Mart 2020 Çarşamba, 16:44
Abone Ol google-news

Avrupa Yayın Birliği, 65. Eurovision Şarkı Yarışması'nın koronavirüs nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. Rotterdam'ın yarışmaya 2021 yılında ev sahipliği yapması planlanıyor. Koronavirüs nedeniyle uluslararası bir organizasyon daha iptal edildi.

Avrupa Yayın Birliği, bu yıl Hollanda'nın Rotterdam şehrinde düzenlenecek 65. Eurovision Şarkı Yarışması'nın iptal edildiğini duyurdu. 

AÇIKLAMADA ŞI İFADELERE YER VERİLDİ:

"Rotterdam'daki Eurovision Şarkı Yarışması'nın iptalini duyurmak zorunda olduğumuz için büyük bir üzgünlük içindeyiz.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Eurovision Şarkı Yarışması'nın devam etmesini sağlamak için birçok alternatif seçenek araştırdık.

Bununla birlikte, COVID-19'un Avrupa'ya yayılmasının yarattığı belirsizlik ve getirilen kısıtlamalar, Avrupa Yayın Birliği'nin (EBU) zor bir karar almasını gerektirdi.

Eurovision Şarkı Yarışması'nın son 64 yıldır her yıl kesintisiz olarak izleyicileri birleştirmesinden gurur duyuyoruz ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca hayran gibi Mayıs ayında gerçekleşemeyeceği için çok üzüldük."

Geçtiğimiz yıl İsrail'de düzenlenen yarışmayı Hollanda'yı temsil eden Duncan Laurence, Arcade adlı şarkısıyla kazanmıştı.