ABD Başkanı Trump’tan skandal yorum... Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un eşine: Çok iyi durumdasın

Kadınlara yönelik cinsiyetçi tavrıyla tanınan ABD Başkanı Trump, bu tutumunu Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un kendisinden 24 yaş büyük eşine iltifat ettiğini zannederken de sürdürdü. Trump ile görüşen Macron yineledi: Esad'ın gitmesi önceliğimiz değil

14 Temmuz 2017 Cuma, 11:24
Abone Ol google-newsBastille Günü’nü kutlamalarına onur konuğu olarak davet edilen ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania’nın Fransa ziyareti dün başladı. Trump çiftiyle yakından ilgilenen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte, misafirlerini Paris’teki Les Invalides müzesini gezdirdi. Ancak bu müze ziyaretine Trump’ın Fransa First Lady’si hakkındaki sözleri damga vurdu.
Trump, dördünün bir arada olduğu bir anda Brigitte Trogneux’ye hitaben “Çok iyi durumdasın” dedi, ardından da Macron’a dönerek “Çok iyi durumda” diye ekldi. Ancak bu beğeni ifadeleri yetmemiş olacak ki geriye çekilen Trump, bir kez daha Brigitte Trogneux’ye dönerek “Güzel” dedi. Hem Melania Trump hem de Macron’un şaşkınlıkla karşıladığı bu sözler, Macron’un resmi Facebook hesabından yapılan canlı yayına da yansıdı.
Macron’un göreve geldiği andan itibaren dikkatleri üzerine çeken Brigitte Trogneux, eşinden 24 yaş büyük. (BBC Türkçe)