ABD'de rehine alarmı: Saldırgan 'Şehrin patronu benim' diyerek 1 kişiyi vurdu

ABD’nin Güney Carolina eyaletinin Charleston şehrinde, bir restoran çalışanının bir kişiyi vurup, restoran ziyaretçilerini rehin aldığı duyuruldu.

24 Ağustos 2017 Perşembe, 21:01
Abone Ol google-news

ABD'nin Charleston kentinde bir restoran çalışanı bir kişiyi vurdu, birkaç müşteriyi rehin aldı. Güney Carolina eyaletinin turistik bölgesindeki olay, öğle saatlerinde restoran kalabalık olduğu sırada meydana geldi.

Polis sözcüsü Charles Francis, restoran çalışanının, telefonlara yanıt vermediğini bu nedenle kaç rehine olduğunun ve vurulan kurbanın durumunun bilinmediğini açıkladı.

Olaydan birkaç saat sonra Charleston polisi bölgeye özel birlikleri ve bir bomba imha ekibini gönderdi.  Düzenlene operasyonda saldırgan vuruldu. Saldırgan yaralanırken vurduğu kişi yaşamını yitirdi.

Restorandan çıkmayı başaran görgü tanıkları, silahlı saldırganın mutfaktan önlüğüyle çıkarak, ön kapıyı kilitlediğini ve “Charleston'ın yeni patronu benim” diye bağırdığını söylüyor.

Charleston Belediye Başkanı John Tecklenburg, olayın terör saldırısı olmadığını açıkladı.

Olay, 2015 yılında 9 kişinin öldürüldüğü ve siyahların gittiği kiliseye çok yakın bir mesafede yaşandı. Charleston kenti son olarak hafta başındaki tam güneş tutulmasının en iyi gözlemlenen noktası olarak turistlerin akınına uğramıştı