ADD ve ÇYDD'de aramalar sona erdi

Ergenekon soruşturması kapsamında Çorlu'da Atatürk Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Memleket Sevdalıları Derneği şubelerinde yapılan aramalar sona erdi.

28 Nisan 2009 Salı, 06:22
Abone Ol google-news

Ergenekon soruşturması kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile Çorlu Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, Salih Omurtak Caddesi Gür Kılıçoğlu İş Merkezi'ndeki ADD, Vakıf İş Merkezi'ndeki ÇYDD şubesi ile aynı caddedeki Tekirdağ Memleket Sevdalıları Derneği'ninde saat 20.30 sıralarında başlattıkları arama çalışmalarını tamamlandı.

Polis ekipleri, ADD Çorlu Şubesi'nde çok sayıdaki CD'ler ve yaklaşık 300 sayfalık yazılı evrak ile bilgisayar harddisklerine, Tekirdağ Memleket Sevdalıları Derneği'ndeki 2 dizüstü bilgisayar ile çok sayıda evraka ve ÇYDD'de de bilgisayar ve üye kayıtları ile çok sayıda evrağa el koydular.

Her üç dernekte aramayı tamamlayan polis, imzaladığı tutanakların birer nüshasını dernek yöneticilerine teslim etti.

ADD Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Hakan Dedeoğlu, ADD'nin Trakya bölgesinde 70'e yakın şubesi bulunduğunu söyledi.

Dedeoğlu, Atatürk'ten, çağdaşlıktan ve demokrasiden yana olan Trakya bölgesinde, böyle bir arama yapılmasının üzüntü verici olduğunu söyledi.

Dedeoğlu, eğitim düzeyi yüksek olan Trakya halkının, hukuka, demokrasiye ve devletine bağlık noktasında geri adım atmayacağını vurguladı.

17 Mayıs'ta yapılacak mitingle ilgili çalışmaların da sürdüğünü belirten Dedeoğlu, ''Atatürkçülük'ten ve çağdaşlıktan yana olan insanlar biraraya gelerek bütünlük oluşturacak. Bu bütünlüğü kimse bozamayacak'' dedi.