Adobe, mobil için yeni Photoshop hazırlıyor

Görsel araçları ile video ve fotoğraf düzenleme konusunda dünya devi Adobe, mobil cihazlar için yeni bir Photoshop sürümü hazırlıyor. Ekim ayında mobil cihazlar için yayınlanacak yeni Photoshop sürümünün detayları haberimizde.

28 Ağustos 2015 Cuma, 22:05
Abone Ol google-news

Project Rigel olarak adlandırılan projede Adobe, mobil cihazlar için yeni bir Photoshop sürümü hazırladığını duyurdu. Henüz geliştirme aşamasında olan yeni uygulamaya ait ekran görüntüleri basınla paylaşıldı. Yeni uygulama Ekim ayında iPhone ve iPad cihazlar için App Store’da yayınlanacak. Ardından Android işletim sistemli cihazlar için Google Play Store’da yerini alacak ancak öncelik iOS’ta.


Söz konusu yeni Photoshop uygulamasıyla mobil cihazlardaki fotoğraf düzenleme konusunda söz sahibi olmak isteyen Adobe, zaten daha önce 10 Dolarlık Photoshop Touch uygulamasıyla karşımıza çıkmıştı. Ancak bu uygulama kullanıcılar tarafından beğenilmedi. Üzerinde çalışılan yeni Photoshop uygulaması tamamen ücretsiz olacak. Ancak Adobe Creative Cloud’u kullananlar için bu servisin özellikleri ek olarak sunulacak. Dolayısıyla burada satın almak için bir sebep ortaya çıkıyor.
Yeni Photoshop uygulaması dokunmatik ekranlara özel bir arayüzle gelecek. Kullanıcılara ufak eğitimler halinde neler yapabilecekleri gösterilecek. Arayüzü sade ve basit tutulacak ancak profesyoneller de kendi ihtiyaçlarını bu uygulamada giderebilecek. Yukarıda söz konusu yeni Photoshop sürümüne ait yayınlanmış ekran görüntülerini görebilirsiniz.

5 yıl öncesinin en popüler 5 akıllı telefonu!