Akit yine Danıştay'ı üyesini hedef gösterdi

Akit gazetesi bugünkü manşetinde öğrenci andını kaldıran yönetmelik hükmünü iptal eden Danıştay üyelerinden Yücel Bulmuş’u hedef gösterdi. Akit daha önce Danıştay 2. Daire üyesi Mustafa Yücel Özbilgin öldürülmüştü.

26 Ekim 2018 Cuma, 11:15
Abone Ol google-news

Akit gazetesi “Öğrenci Andı”nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal eden Danıştay üyelerini hedef gösterdi.

“Danıştay işte bu kafaya emanet” manşetiyle çıkan Akit, “Ant ile ilgili skandal kararı verenler örtüye de karşı çıkmış” diye yazdı.

Yönetmelik hükmünü iptal eden kararın altında imzası bulunan Danıştay üyelerini hedef gösteren Akit, Danıştay üyesi Yücel Bulmuş’un İstanbul’da bir sokağa “'Kızılbaşların mallarının ve ırzlarının helaldir” fetvasıyla bilinen Osmanlı Şeyhülislamı Ebussuud’un adının verilmesini ayrımcılık olarak niteleyen karara imza attığını ve 28 Şubat sürecinde Gazi Üniversitesi’nde bir türbanlı öğrencinin sınava alınmamasıyla ilgili davada tetkik hakimi olarak Anayasa’nın laiklik ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle türbanla eğitime devam edilemeyeceği kararına destek verdiğini belirterek “Osmanlı yadigarı manevi değerlerimiz ve başörtülüler hakkında skandal kararlar verdiği ortaya çıktı” diye yazdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DANIŞTAY SALDIRISI ÖNCESİNDE YİNE HEDEF GÖSTERMİŞTİ

2006'da Vakit adıyla çıkan gazete "İşte o üyeler" manşetiyle Danıştay üyelerini hedef göstermesinin ardından Danıştay'a saldırı düzenlenmişti. 17 Mayıs 2006’da düzenlenen saldırıda Danıştay 2. Daire üyesi Mustafa Yücel Özbilgin öldürülmüş, aralarında daire başkanı Mustafa Birden'in de yer aldığı dört üye yaralanmıştı. Saldırgan Alparslan Arslan verdiği ifadede, saldırıdan önce Fethullah Gülen’in amcasının oğlu Kemalettin Gülen’in kendisine Danıştay üyelerini hedef gösteren Vakit gazetesinin nüshasını ve Mustafa Birden’in telefonunu verdiğini itiraf etmişti.