AKP'lilerin gözdesine FETÖ'den hapis cezası

Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü/Parelel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, eski kaymakam Kadir Güntepe 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Eski Beytüşşebap Kaymakamı olan Kadir Güntepe HDP'li Ferhat Encü ile sosyal medya üzerinden yaptıkları tartışmalarla gündeme gelmiş AKP'lilerin desteğini almıştı.

21 Şubat 2019 Perşembe, 12:48
Abone Ol google-news

9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Kadir Güntepe ile avukatı katıldı.

Sanık Güntepe, Ses ve Görüntü Bilişim Sisteminin açılarak duruşmanın kaydedilmesini talep etti.

Mahkeme başkanı ise "Söylediklerinizi zapta geçiyoruz, zaten 3 nüsha halinde savunmanızı yazılı verdiniz" diyerek talebi reddetti.

Sanık Güntepe, esasa ilişkin savunmasında, ByLock raporlarının gerçeği yansıtmadığını iddia ederek, raporlardaki hataların yazılı sunduğu savunmasında yer aldığını aktardı.

Güntepe, hakkında ifade veren A.Y'yi (Güneydoğu mülkiye imamı) Düzce'de bulduğunu ifade ederek, "Kendisine ByLock'tan ne yazıştığımızı sordum. Eğer haklı olmasaydım, Düzce'ye kadar gitmezdim. Bu görüşmeden sonra ifadesini değiştirdi. Onun ifadelerine itibar edilmemelidir." diye konuştu.

Görev süresi boyunca terör örgütleriyle mücadele ettiğini savunan Güntepe, beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık Güntepe'ye "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası vererek, yurt dışına çıkış yasağının devamına hükmetti.

Kadir Güntepe, HDP'li Ferhat Encü ile sosyal medya üzerinden yaptıkları tartışmalarla gündeme gelmişti. Kadir Güntepe, Encü'ye "Bana bak çapsız vekil! O mesajı tıpış tıpış sileceksin! Değil sen, feriştahınız gelse mücadelemden vazgeçmeyeceğim!" diyerek hakaretlerde bulunmuştu.

MELİH GÖKÇEK'İN GÖZDESİYDİ, GÖZALTINA ALINCA TWEETİNİ SİLMİŞTİ

AKP'li isimlerin gözdesi haline gelen Kadir Güntepe'ye destek mesajları atanlardan biri de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ti. Melih Gökçek, 19 Nisan 2016 günü Twitter'daki hesabından, "Seninle gurur duyuyoruz Kadir Güntepe... Tüm twit alemini spamlara karşı @kadirguntepe hesabını takip etmeye davet ediyorum" diye yazmıştı. Kadir Güntepe'nin gözaltına alınmasının ardından Melih Gökçek bu tweetini apar topar silmek zorunda kalmıştı.