Amerikan tarzı SUV

Hyundai, yeni SUV modeli Palisade’i tanıttı. İddialı tasarımı, iri cüssesi ve teknolojik özellikleriyle göz dolduran Hyundai Palisade, yepyeni bir SUV şasisine, cömert kargo alanına ve sekiz kişilik oturma kapasitesine de sahip.

09 Aralık 2018 Pazar, 22:32
Abone Ol google-news

Hyundai’nin bugüne dek geliştirdiği en büyük SUV modeli olacak olan araç, 4981 mm uzunluğa ve 1976 mm genişliğe sahip. Aracın aks mesafesi ise 2900 mm olarak belirtildi. Palisade, Ulsan, Kore’de üretilecek ve 2019 yazında öncelikle Amerika pazarında satışa sunulacak. Gerek tasarım özellikleri, gerek iri cüssesiyle Amerikan tarzını yansıtan Hyundai, aynı zamanda dayanıklılık, teknoloji, güvenlik, ferahlık ve verimlilik gibi detaylara da fazlasıyla önem veriyor.

Gelişmiş 4x4

Palisade dönüş sinyali aktif olduğunda, standart Kör Nokta Çarpışma Önleme Asistanı’nı daha da kullanışlı hale getiren özel bir monitör sunuyor. Ses ve navigasyon ekranı geniş ekran formatında verilirken, 12.3 inçlik full dijital TFT gösterge paneli de aracın sürüş bilgilerini sürücüye anında iletmiş oluyor. Araç, gelişmiş bir dört tekerlekten çekiş sistemi (HTRAC) sunuyor. Kar modu bulunan bu sistem, elektronik olarak tekerleklere tork gücü eşit bir şekilde dağıtıyor. Normal, Sport ve Smart modlara sahip bu çekiş sistemi ön ve arka akslar arasında aktif tork kontrolü sağlarken ayrıca Sport modunda araca maksimum sürüş keyfi sunuyor. Arka tekerleklere daha fazla güç iletilirken aynı zamanda daha dinamik ve sportif sürüş hissi sağlanmış oluyor.