Anne dileniyor, Berfin mendil satıyor: Babam iyileşene kadar mecburuz

KARS'ta inşaatlarda çalışarak ailesinin geçimini sağlayan baba, iş kazası geçirip sakatlanınca anne dilenciliğe, 8 yaşındaki Berfin'de sokaklarda mendil satmaya başladı.

21 Aralık 2015 Pazartesi, 14:54
Abone Ol google-news

Okuldan çıktıktan sonra annesinin dilencilik yaptığı Faikbey Caddesi'ne giderek mendil satan Berfin E., üşüyünce çevredeki pasajlara girip kısa bir süre ısındıktan sonra tekrar işinin başına dönüyor. Soğuktan elleri ve ayakları üşüyen Berfin konuşmakta bile zorlanıyor. Berfin E., "İlkokul birinci sınıf öğrencisiyim. 5 kardeşiz.

Babam çalıştığı inşaatta kaza geçirip sakatlanınca annem dilenciliğe, ben de okuldan çıkıp mendil satmaya başladım. Babam iyileşene kadar mecburen bu işi yapacağız. Hayatımda ilk kez mendil satıyorum. Bu nedenle işler iyi değil. Para kazanamadığım için üzülüyorum. Ama zamanla öğreneceğimi düşünüyorum" diye konuştu.
Gazeteciler, Berfin'in durumu ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bilgi verdi. Atatürk Caddesi'ne gelen sosyal inceleme uzmanları, Berfin ile bir süre sohbet etti. Berfin'in annesi ile de görüşen uzmanlar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimi'ne Berfin ve kardeşleri hakkında çalışma yaptığını söyledi.