Arınç'tan Akman tepkisi

Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün 89. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen, Anadolu Basını'nı Özendirme Yarışması ödül törenine katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazetecilerin RTÜK Başkanı Zahid Akman ile ilgili sorularına tepki gösterdi.

08 Haziran 2009 Pazartesi, 20:05
Abone Ol google-news

Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen Anadolu Basını Özendirme Yarışması ödül töreni ve '89. Yılda Basın-Yayın Fotoğraf Sergisi'nin açılış törenine, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdür Vekili Salih Melek, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, AA Genel Müdürü Hilmi Bengü, ANKA Ajansı Genel Müdürü Veli Özdemir ve çok sayıda davetli katıldı.  Fotoğraf sergisinin açılış kurdelesini kesen Bakan Arınç, daha sonra sergilenen fotoğrafları inceledi. Törende ayrıca Anadolu Basını Özendirme Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri de verildi.

Arınç, törende yaptığı konuşmada, hükümetin göreve geldiği günden beri yerel medyaya büyük önem verdiğini belirterek, Türk Dili Haber Ajansları Birliği'nin web sayfasının Türk lehçelerinin buluşma yeri olacağını söyledi.

Tören girişinde gazetecilerin RTÜK Başkanı Zahid Akman'la ilgili sorularına tepki gösteren Arınç, "Arkadaşlar, kusura bakmayın! Bunlar sorulacak soru değil. Ben buraya bir açılış için geldim. Bunun için geliyorum ve siz benim yolumu kesiyorsunuz. Bana Zahid Akman'la ilgili bir soru soruyorsunuz. Amentü gibi ben her gün Zahid Akman'ı mı tekrarlayacağım? Bunu mu konuşacağız Allah aşkına. Türkiye'nin meseleleri sadece bu mu?" dedi.