ATM'den kaybolan 285 bin TL'yi cinci hocaya arattılar

Bursa'da, PTT'nin Heykel Semtindeki ATM'lerinde kaybolan 285 bin TL paranın bulunamaması sonucu olayı yargıya taşıyan Türk Haber Sen üyeleri bu konuda duyarsızlıkla suçladıkları görevlileri bugünde protesto etti.

29 Ağustos 2015 Cumartesi, 15:22
Abone Ol google-news

"Cinci Hoca" kıyafeti giyen Sendika Başkanı Orhan Avcı, elindeki su dolu tas içersine bakarak kayıp paraları aradı. Sendika üyeleri daha sonra cinci hocanın yazdığı muskaları koruması için ATM'lere astı.

Merkez Osmangazi ilçesi Heykel PTT ATM'lerinde geçtiimiz Haziran ayında yapılan kontrollerde 285 bin TL'nin kayboldugu belirlendi. Paranın bulunması için yöneticileri ilgisizlikle suçlayan Türk Haber-Sen Bursa Şubesi üyeleri olayı yargıya taşırken tepkilerini ise kapbolan paraları ATM'lerden mercek ve definecilerin kullandıkları dedektörler ile aradılar. Yaptıkları eylemlerden sonuç alamayan Türk Haber Sen Üyeleri bugünde 285 bin TL'nin ne olduğunu bildirmesi için ATM'lerin önüne "Cinci Hoca" kıyafeti giydirip sakal taktırdıkları Sendika Başkanı Orhan Avcı'yı getirdiler. Cinci Hoca Avcı, arkadaşlarıyla birlikte burada içersinde su bulunan tas ile paranın nerede olduğunu araştırdıktan sonra, yazdığı muskaları içersindeki paraları koruması için ATM'lere astı.

Daha sonra basın açıklaması yapan Orhan Avcı, paraların 81 gün önce kaybolduğunu belirtip, " Bu cihazlardan sorumlu memurlara, 'ATM’ye koymadığın parayı cebine mi koydun ne yaptın?' sorusu niçin sorulmuyor. Bu olay kimlere uzanıyor? Bu kadar basit bir olay niye çözülmüyor? Yoksa, 'memur konuşur 'diye mi korkuyorsunuz.? PTT Genel Müdürünü ve Ulaştırma Bakanını derhal göreve davet ediyoruz" dedi.

Avcı, ATM'lerdeki paraların yok olmasında sorumlu olan kişilerin bir gün yargı önüne bir şekilde çıkacağınıda söyledi.