Avukatlar sopalıyı savunmak istemedi

Eskişehir'de gözaltına alınan S.K.'nın savunmasını hiçbir avukatın üstlenmek istemediği öğrenildi.

15 Temmuz 2013 Pazartesi, 14:15
Abone Ol google-news

Eskişehir'de üniversiteli Ali İsmail Korkmaz'ın sopalarla dövülerek öldürüldüğü iddiasına ilişkin bu sabah gözaltına alınan 33 yaşında ki S.K sorgulanmak üzere Eskişehir adliyesine getirildi.

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre; Savcının karşısına çıkarılan S.K, Eskişehir’deki hiçbir avukat sopalı saldırganın avukatlığını üstlenmeyi kabul etmediği için ifade işlemine bir türlü geçilemedi.

Sabıkalı çıktı

Eskişehir'de Gezi Parkı eylemleri sırasında eli sopalı kişiler tarafından yapılan saldırı sonucu öldüğü ileri sürülen üniversiteli Ali İsmail Korkmaz olayı ile ilgili gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen şüpheli S.K.'nın (33) sabıkalı olduğu ortaya çıktı.

S.K.'nın emniyette 6136 sayılı ruhsatsız silahla hadefe göstermeksizin ateş etmek suçundan sabıkası olduğu öğrenildi. Alınan bilgiye göre, üniversiteli Ali İsmail Korkmaz, 2 Haziran gecesi Gezi Parkı protestoları sırasında, ara sokakta sivil kıyafetli 5-6 kişi tarafından dövülmesiyle ilgili soruşturmayı sürdüren polis, bölgedeki kameralardan yola çıkarak, olayla bağlantısı olabileceği gerekçesiyle sivil giysili ve eli sopalı bir kişiyi tespit etti.

Polis, defalarca izlediği görüntüden yola çıkarak, önce söz konusu şüphelinin kimlik tespitini yaptı.

Polis, görüntülerdeki kişi ile belirlediği kişinin aynı kişi olduğunu tespit etti. Gerekli çalışmalarını tamamlayan polis, daha sonra tespit ettiği S.K. adlı kişiyi gözaltına aldı.