Aydos Ormanı çöplüğe döndü

İstanbul Kartal’da bulunan Aydos Ormanı’nda, hafriyat kamyonlarının döktüğü moloz yığınları ve piknikçilerin attığı çöpler bölgede büyük kirliliğe yol açıyor.

28 Ocak 2019 Pazartesi, 12:06
Abone Ol google-news

Kartal’da bulunan Aydos ormanında, piknikçilerin arkalarında bıraktığı çöp ve moloz yığınları bölgede kirliliğe yol açarken, çevre sakinlerini de çileden çıkardı.

Hafriyat kamyonlarının döktüğü molozlar ve piknikçilerin döktüğü çöpler tüm ormanı kapladı.Ormanlık alanda yaşanan bu çevre katliamı ise insanların  tepkisine neden oldu.

Ormanlık alanda yol kenarına ve ormanın içine atılan moloz ve çöp yığınları, çevreyi kirletirken bir yandan da tehlikeye davetiye çıkardığı açıkça görünüyor. Yol kenarlarına ve ağaç altına atılan evsel atıklar, karton kağıtlar, cam şişeler, naylon poşetler ve moloz yığınları gibi çöpler ormandaki canlıların yaşam hakkını adeta gasp ediyor. Kartal’da yaşanan bu çevre katliamına isyan eden vatandaşlar ise Kartal Belediyesi’ne tepki göstererek, tüm şikayetlere rağmen yıllardır çözüm üretilmeyen bu kirliliğin artık temizlenmesini istiyor.cumhuriyethalkpartisi gençlik kolları genel başkan yardımcısı olarak kartal belediye başkanımıza bu olayı söyleyip dile getirmesini talepte bulunacağım.

’’ORMAN DEĞİL ÇÖPLÜK’’

Aydos ormanındaki katliama tepki gösteren Cumhuriyethalkpartisi gençlik kolları genel başkan yardımcısı Sercan çelik, ’’Buradaki çöplerin temizlenmesi lazım, orman değil çöplük gibi sanki burası. İnsanlar geliyor, berbat edip gidiyor dedi. Ben aydos ormanında yaşanan çevre kirliliğin  takipçisi olmaya devam edeceğim" dedi.