Bakan Varank: En kötü ve en zorlu günler geride kalmaya başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye ekonomisi, karşılaştığı her türlü zorlu teste rağmen dayanıklılığını korudu ve yoluna güçlenerek devam etti. En kötü ve en zorlu günler geride kalmaya başladı. Hep birlikte geleceği en iyi şekilde inşa etmeye devam edeceğiz" dedi.

19 Ekim 2018 Cuma, 14:57
Abone Ol google-news

Oyak Renault'un Bursa'daki yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon fabrikasının temel atma töreninde konuşan Bakan Varank'ın ifadeleri şu şekilde:

"Daha da önemlisi, bu başarıları her türlü iç ve dış şoklara karşı kazandık. Türkiye ekonomisi, karşılaştığı her türlü zorlu teste rağmen dayanıklılığını korudu ve yoluna güçlenerek devam etti. Başka ülkelerin yıllarca etkisinden kurtulamayacağı hadiseleri; işbirliği, kararlılık, tecrübe ve memleket sevdamız sayesinde aştık. En kötü ve en zorlu günler geride kalmaya başladı. Hep birlikte geleceği en iyi şekilde inşa etmeye devam edeceğiz. Siyasi istikrar, öngörülebilirlik ve yatırımcı dostu politikalarımız ile ülkemize daha fazla uzun vadeli üretim yatırımı çekeceğiz. Bu yatırımların, hem teknoloji transferi hem de istihdam artışları ile ülkemizde ciddi katma değer oluşturmasını istiyoruz."

Bakan Varank, OYAK Renault'tan talebini de dile getirerek, "2020 yılından önce, Renault’un hibrit otomobil modellerinin Türkiye’deki fabrika hattından çıkmasını arzu ediyorum. Firmanızın bunu yapabileceğine yürekten inanıyorum" diye konuştu.  

Konuşmaların ardından Bakan Varank ve katılımcılar butona basarak tesisin temelini attı.