Bakanlığın Kılıçdaroğlu ve Bahçeli için atadığı korumalar “ByLock”tan açığa alındı

İçişlerinin Bakanlığı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli için atadığı korumalar “ByLock”tan açığa alındı

19 Kasım 2016 Cumartesi, 17:22
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanlığı'nca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye koruma görevlisi olarak atadığı yakın koruma polislerinden İ.Ü. ile M.A. FETÖ’nün haberleşme programı ByLock uygulamasını kullandıkları iddiasıyla açığa alındı.

SON LİSTEDE İSİMLERİ ÇIKTI

Hürriyet'in haberine göre, İçişleri Bakanlığı, FETÖ ile bağlantılı olduğu değerlendirilen Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 12 bin 801 polisi açığa almıştı. Yapılan soruşturmanın ardından bu polislerden 3 bin 181’i göreve iade edilmişti. Görevlerine iade edilen bu polislerden 2 bin 200’ünün, FETÖ’nün deşifre edilen haberleşme programı ByLock'u kullandıkları belirlenince yeniden açığa alındılar.

KILIÇDAROĞLU VE BAHÇELİ’NİN KORUMASI DA VAR

Ankara Emniyet Müdürlüğü kadrosunda açığa alınan polisler arasında siyasi liderlerin koruması olan 2 polis memurunun da bulunduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun yakın koruması İ.Ü. ile Bahçeli’nin koruma ekibinde yer alan M.A.’nın, ByLock kullandıkları, deşifre edilen listede isimlerinin yer aldığı bildirildi.