Barcelona kül bulutundan kaçıyor

Barcelona, 28 Mayıs'ta oynayacağı Şampiyonlar Ligi Finali için İzlanda'daki yanardağdan kaynaklanan kül bulutu tehlikesine karşın bu gece Londra'ya gidiyor.

24 Mayıs 2011 Salı, 15:28
Abone Ol google-news

Şampiyonlar Ligi'nde 28 Mayıs Cumartesi günü Manchester United'a karşı final maçına çıkacak olan FC Barcelona, İzlanda'daki Grimsvötn Yanardağı'ndan çıkan kül bulutundan dolayı riske girmemek için bu gece Londra'ya gidecek.


Barcelona kulübünden yapılan açıklamada, "kül bulutunun yarattığı belirsizlikten dolayı Londra'ya uçusun bu gece yerel saat ile 22.00'a alındığı" bildirildi.

İspanyol basınında yer alan haberlerde, maçı izlemeye gidecek 24 bin kadar Barcelonalı taraftarın da durumunun belirsiz olduğu, seyahat acentalarının durumu çok yakından izlediğini yazdı. Barcelona kulübü maça gidecek taraftarları için 35 uçak ve 12 otobüs organize etti.

Barcelona teknik direktörü Josep Guardiola, "Hiçbir şeyi riske almak istemiyoruz. Ama kulübün aynı zamanda taraftarlarımız için de endişeleniyor. Bu final bir gösteridir ve onlar için yapıyoruz. Stadın yarısının boş olduğu bir sahada final oynamak güzel olmaz" dedi.