BDK: Engelleme tedbiri yok

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, bazı Google hizmetlerinin aksadığı yönündeki şikayetin Kurum tarafından incelenmesi sonucunda Google firmasına ait bir IP adresinin, İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararı ile 7 Haziran tarihinde engellendiğinin tespit edildiği kaydederek, IP adresi hakkında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmış bir engelleme tedbiri olmadığını açıkladı.

18 Haziran 2010 Cuma, 13:34
Abone Ol google-news

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bazı Google hizmetlerinin aksadığı yönündeki şikayetin Kurum tarafından incelenmesi sonucunda Google firmasına ait bir IP adresinin, İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararı ile 7 Haziran tarihinde engellendiğinin tespit edildiği kaydederek, IP adresi hakkında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca (TİB) uygulanmış bir engelleme tedbiri olmadığını açıkladı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan yapılan açıklamada, somut IP numaraları verilerek, bazı Google hizmetlerinin aksadığı yönündeki şikayetin Kurum tarafından incelenmesi sonucunda Google firmasına ait bir IP adresinin, İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 2010/1337 sayılı kararı ile doğrudan erişim sağlayıcılar tarafından 7 Haziran tarihinde engellendiği tespit edildiği belirtilerek, "İnceleme tarihimiz itibariyle engellemeye konu IP adresi üzerinde Google Apps hizmetlerinin verildiği anlaşılmıştır. Bu hizmet, kurumsal e-posta, Google Dokümanlar, Google Takvim ve Google Talk'un da yer aldığı çeşitli Google hizmetlerini tek bir alan adında kullanılmasına olanak tanımaktadır. Söz konusu IP adresi hakkında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca uygulanmış bir engelleme tedbiri yoktur" denildi.