Behice Boran’a şiirli anma

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve eski Urfa milletvekili Behice Boran ölümünün 31. yılında anıldı. Zincirlikuyu’daki mezarına, “Türkiye İşçi Parti’li Genç Öncü’lü Yoldaşların” ve “Türkiye Komünist Hareketi” yazılı çelenkler bırakıldı.

14 Ekim 2018 Pazar, 23:37
Abone Ol google-news

Fotoğraf: Kurtuluş Arı

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve eski Urfa milletvekili, Türkiye sosyalist hareketinin önderlerinden Behice Boran ölümünün 31. yılı nedeniyle Zincirlikuyu’da mezarı başında arkadaşları ve partililer tarafından anıldı. Anmada, Behice Boran’ın mezarı başına “Türkiye İşçi Parti’li Genç Öncü’lü Yoldaşların” ve “Türkiye Komünist Hareketi” yazılı çelenkleri kondu.

Bir dakikalık saygı duruşunun ardından başlayan anmada tiyatro sanatçısı Genco Erkal, Behice Boran’ın sevdiği şiirleri seslendirdi. Anmada konuşan Mustafa Atalay, Behice Boran’ın 31’inci, Bahçelievler’de öldürülen 7 TİP’li gencin 40’ıncı ölüm yıldönümü olduğunu belirterek, “Behice Boran hayatını kaybedeli 31 yıl geçti. Bahçelievler’de katledilen 7 gencin 40’ıncı yılı. Bahçelievler davası faili mechulden sıyrılabilmiş sayılı davalardan biridir. Davanın avukatları bu gün bile davayı aynı titizlikle takip ediyorlar. Çünkü Türk İslam sentezi altında alınlarındaki kara lekeyi silmek için olanca güçleriyle çabalıyorlar” dedi.