Bekir Bozdağ: Demirtaş, Lavrov'a esas duruşunu yaptı, geldi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Rusya ziyaretine ilişkin, "Bakın gitti orada Lavrov'a bağlığını ifade etti.

24 Aralık 2015 Perşembe, 21:13
Abone Ol google-news

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Rusya ziyaretine ilişkin, "Bakın gitti orada Lavrov'a bağlığını ifade etti. Türkiye'ye zarar vermek için 'emrinizdeyim' diye esas duruşunu yaptı geldi. Şimdi Paralel Yapı da aynısını yapıyor her yerde. Türkiye'nin aleyhine kim ne iş yapıyorsa en önde gidiyorlar, 'emrinizdeyiz' diyorlar" dedi.

Bozdağ, AKP Antalya İl Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada "DAEŞ diye bir terör örgütü daha var. Bütün şeytanlar bir araya gelse, 'İslam'dan insanları nefret ettirmek, Müslümanlara herkesi düşman kılmak için öyle bir organizasyon kuralım ki bununla bu hedefi başaralım' demiş olsa, belki DAEŞ gibi bir organizasyon ancak kurabilirler" diye konuştu.

Bozdağ, "Çok net söylüyorum, bu işin arkasında başka karanlık güçler var, karanlık, kirli kurmay akıllar var. Onun için de herkesin bu karanlık elleri çok iyi görmesi lazım. Maşalara bakarak karar vermeyin. Bu maşaları tutan, o maşalardan kara kalpli, kara vicdanlı karanlık elleri hepimizin çok iyi görmesi gerekir. Bu DAEŞ terör örgütü, bu PKKterör örgütü, terör eylemlerini neyle yapıyorlar, silahlarla yapıyorlar. Silahları bunlar kendileri imal edebiliyor mu? Edemiyor. Kim veriyor bu silahları? Dünyada hangi silahın hangi ülke tarafından üretildiğini bilmeyen kimse yok. Silahları vermeyi durdursunlar, DAEŞ diye bir terör örgütü kalır mı?" dedi.
 
Bakan Bozdağ, HDP'nin eş genel başkanının Rusya'ya gittiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

"Biliyorsunuz Rusya ile Türkiye arasında sıkıntılar var. Bu sıkıntıdan en çok Antalya da sıkıntı çekiyor. Rusya'ya gidiyor, şimdi düşünün bir ülkeyle diğer ülke arasında bir sorun var. O sorun da sizin ülkenizdeki bir muhalefetin genel başkanı, kalkıp onlara gidip diyor ki, 'Siz haklısınız Türkiye haksız, aslında şöyledir, böyledir'. Bu nedir? Bu Türkiye'de siyaset yapan bir partinin yapabileceği bir iş midir? Dünyanın hangi ülkesinde böyle bir iş yapan kişi, o ülkede saygın kişiliğini koruyabilir, siyasette aktif olabilir, o milletten güçlü destek alabilir?

Hiçbir yerde alamaz ama bakın gitti orada Lavrov'a bağlığını ifade etti. Türkiye'ye zarar vermek için 'emrinizdeyim' diye esas duruşunu yaptı geldi. Şimdi Paralel Yapı da aynısını yapıyor her yerde, Türkiye'nin aleyhine kim ne iş yapıyorsa en önde gidiyorlar, 'emrinizdeyiz' diyorlar. Kim kimin yanına giderse gitsin, Türkiye'ye Allah'ın izniyle onların zararı dokunmayacaktır. Türkiye güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir."

Bozdağ, "CHP'nin bir milletvekili var. Türkiye ile İran karşı karşıya gelirse ben İran'ın yanında yer alırım' diyor. Bir milletvekili kendi ülkesiyle başka bir ülkenin savaşa girmesi halinde 'ben Türkiye ile savaşa giren ülkenin yanında yer alırım' diye tweet atarsa, o kişi o ülkenin meclisinde milletvekilliği yapma hakkına sahip midir, değil midir?" dedi.