Beşiktaş'ta vatandaş neye uğradığını şaşırdı

Beşiktaş Akaretler'de çiçeklerle süslenmiş tankı görenler neye uğradığına şaşırdı.

21 Eylül 2015 Pazartesi, 19:07
Abone Ol google-newsBeşiktaş'ta gelecek yıl mayısta gerçekleştirilecek Uluslararası Bahçe ve çiçek Festivali'nin tanıtımı yapıldı.

Beşiktaş Akaretler Yokuşu’nda "Barış için bir dal da sen uzat" adlı program düzenlendi. Programa Beşiktaş Belediye Başkanı Avukat Murat Hazinedar ile Hollanda, Amerika, İsviçre, Almanya, Japonya İstanbul Başkonsolosları, 3 semavi dinin temsilcisi, STK üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Beşiktaş Belediyesinin Akaretler Sıra Evler'de "Barış için bir dal da sen uzat" etkinliğiyle yapılan tanıtımda, çevredeki binalar çiçeklerle süslendi.

Şair Nedim ve Süleyman Seba caddelerinin birleştikleri bölgede yer alan Akaretler Sıra Evler'de savaşı simgeleyen tank, savaş uçağı, füze, asker postalı ve silahlar da 7 Mayıs 2016'da yapılması planlanan Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali'nin tanıtımı dolayısıyla çiçeklerle donatıldı.

BİNALAR ÇİÇEKLERLE BÜRÜNDÜ

Barış mesajlarının verildiği programda Şair Nedim ve Süleyman Seba Caddelerinin birleştikleri bölgede yer alan Akaretler Sıra Evleri çiçeklerle donatıldı.

Binaların balkonlarından saksılarla canlı çiçekler sarkıtıldı. Alana konulan maket uçak, tank, füze ve asker postalları da çiçeklerle süslendi.

"ORTAK DEĞERLERİ BÜYÜTMEK İÇİN MÜCADELE ETMELİYİZ"

Beşiktaş, Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali"nin tanıtımının da yapıldığı programda konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Avukat Murat Hazinedar, şunları söyledi:

"Özgürlükçü sosyal demokrasinin kalbinde demokrasi, özgürlük, barış ve doğa için insanı yüceltecek değerler için yapacağımız çok şey var. Her gün güneş aydınlanırken, barışa, özgürlüklere, cumhuriyetimize, demokrasimize, ülkemize, dünya insanlığına dair bir dertle uyanıyoruz aslında...

Bugünlerde başta Güneydoğumuzda ve sınırlarımızın ötesinde bütün dünyayı etkileyen çatışmaları savaşları yaşıyoruz.

Biz Türkler, Milli Mücadeleyi büyük bir irade ortaya koyarak gerçekleştiren biz Türkler bunu yalnız yapmadık. Bu topraklarda yaşayan Kürtler, Gürcüler, Çerkezlerle birlikte yaptık. Bu topraklarda yaşayanların çoğunluğu Milli Mücadele’nin hep arkasında durdu. Biz o sayede o savaşı kazandık.

Türküyle, Kürdüyle, Abazasıyla, Gürcüsüyle,Ermenisiyle, Yahudisiyle ortak değerleri büyütmek için mücadele etmeliyiz."

Hazinedar’ın konuşmasının ardından da vatandaşlara canlı çiçek dağıtıldı.