Beşiktaş'tan taraftara çağrı

Beşiktaş Kulübü, yarın İsrail'in Maccabi Tel Aviv takımıyla oynanacak UEFA Avrupa Ligi E Grubu ilk maçıyla ilgili taraftarlarına çağrıda bulundu.

14 Eylül 2011 Çarşamba, 10:07
Abone Ol google-news

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, futbol takımının Avrupa'daki kritik sınavı öncesinde Beşiktaş taraftarına önemli görevler düştüğü kaydedilerek, ''Beşiktaşımızın 15 Eylül Perşembe günü saat 20.00'de Maccabi Tel Aviv ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi E Grubu ilk maçını, gerek futbol takımımızın Avrupa başarılarına bir yenisini eklemesi, gerekse UEFA ve dünya futbol kamuoyu tarafından son derece centilmen ve fair-play ruhuna sahip olarak bilinen taraftarlarımızın, bir kez daha aynı misafirperverliği göstermeleri açılarından önemli bir fırsat ve şans olarak görmekteyiz'' denildi.

Son günlerde bazı sosyal paylaşım sitelerinde müsabaka öncesi ve sırasında protesto etmek, sahaya atlamak dahil birçok eylem yapılacağı şeklinde duyumlar alındığı belirtilen açıklama, şöyle devam etti:

''Tüm bu bilgiler gerek bizler, gerekse İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerince izlenmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Ancak gene de hem ülkemizin değerlerine yakışmayacak hem de kulübümüzün UEFA nezdinde cezalar alabileceğinden endişe duyulan bazı oluşumlardan kaçınılması noktasında, büyük Beşiktaş taraftarına önemli görevler düşmektedir.

Bu önemli karşılaşmada taraftarlarımızın güvenlik güçlerine yardımcı olmaları, fair-play ruhunu ön planda tutarak sadece takımımızı coşkulu bir şekilde desteklemeleri, başarılı bir sonuç ile UEFA Avrupa Ligi'nde grup müsabakalarına galibiyetle başlamamız en önemli dileğimizdir.

Taraftarlarımızın 15 Eylül Perşembe akşamı Fiyapı İnönü Stadı'nda oynayacağımız müsabakayı bir şölen havasına çevirmesi, misafirperverliğimizi tüm dünyaya göstermesi, ülkemizin farklı kültürlere karşı hoşgörüsünü göstermesi bakımından önemli bir fırsat olarak değerlendirerek, camiamızın bu önemli sınavdan yüzünün akıyla çıkmasına destek olmasını dileriz.''